Коротко / УКРАЇНА
Луганськ побачив «Розсекречену пам’ять»
Виставка архівних документів Служби безпеки України про Голодомор 1932—1933 років «Розсекречена пам’ять» відкрита вчора в луганській обласній науковій бібліотеці. Експозиція висвітлює одну із найтрагічніших сторінок в історії українського народу. На ілюстрованих стендах представлені накази, директиви, документи таємного діловодства та оперативно-статистична звітність про репресії на селі Державного політичного управління Української Соціалістичної Радянської Республіки. Відвідувачам виставки демонструються фрагменти документальних фільмів про Голодомор. Луганськ став другим після Донецька містом України, де проходить виставка. В подальшому експозицію побачать в інших обласних центрах нашої держави, а також за кордоном — у Польщі та США.
Українці втратили право перебувати в Росії без реєстрації 90 днів
Нові російські міграційні закони, що вступили в дію напередодні, скасували положення про тримісячну реєстраційну пільгу для громадян України. Тепер українцям, як і вихідцям з інших країн, доведеться отримувати повідомну реєстрацію у триденний термін після перетину російського кордону. Про це російській газеті «КоммерсантЪ» повідомили у Федеральній міграційній службі Росії (ФМС). Поправки до російського закону «Про правове положення іноземних громадян на території РФ» і закон «Про міграційний облік» набрали чинності 15 січня. Зміни у законодавстві спрощують правила перебування іноземців у Росії, повідомляє російське видання. Однак громадяни України від нововведень потерпають — вони втрачають право на перебування в Росії без реєстрації строком до трьох місяців. Двостороння угода, що передбачає реєстраційну пільгу для громадян України, була підписана наприкінці 2004 року в розпал президентської кампанії в Україні, коли Кремль активно підтримував кандидата у президенти Віктора Януковича. Тоді уряди двох країн підписали угоду, у відповідності з якою українці здобули право перебувати на території Російській Федерації без реєстрації протягом 90 днів.
Мечі — на орала. За рахунок НАТО
Вчора на території дислокованої у Кам’янці-Подільському військової частини А 4182 відбулося офіційне відкриття міні-заводу із знищення стрілецької зброї. Фінансування цього проекту відбулося за рахунок НАТО. Отож у презентації підприємства взяли участь посли Австрії, Фінляндії, Канади, США, військові аташе Анголи, США, Нідерландів, поважні представники НАТО і ЄС, генштабу Збройних сил України, громадськості і влади стародавнього міста. Вони стали першими свідками процесу «перетворення» пістолетів, маузерів, наганів, автоматів, карабінів з багнетами на звичайний металобрухт. Сировини для мартенів вистачить не на один рік. «Військова частина А 4182 відома у Кам’янці-Подільському, як артилерійська база. Тут зберігаються арсенали ще від перших повоєнних років,» — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольним відділом міськвиконкому Валерій Клименко. Принаймні, директор Кам’янець-Подільського історичного музею Людмила Станіславська вже звернулася до генштабу ЗСУ з проханням — надати зразки зброї для експозиції у підпорядкованому їй закладі. На жаль, відповіді на своє звернення поки що не одержала. Місто терпляче чекає, коли, нарешті, міні-завод виконає свою почесну місію. «Бо на велику територію артилерійської бази мають претензії забудовники,» — пояснив Валерій Клименко. Він також зазначив, що серед громадськості Кам’янця-Подільского у ці дні розгорнулася жвава дискусія щодо доцільності утилізації стрілецької зброї. Дехто вважає, що, перетворивши деякі зразки на муляжі, могли б більше заробити. Мовляв, колекціонерів наразі не бракує, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
На НТН замість новин буде шоу Яна Табачника і «Бандитський Петербург»?
Протягом останнього часу з телеканалу НТН звільнилося ще кілька ведучих, а деякі інформаційні програми було замінено на розважальні. Як пише «Телекритика» з посиланням на PR-службу каналу, НТН залишили ведучі новин Віталій Гайдукевич та Ілона Довгань. У зв’язку з цим канал був змушений тимчасово відмовитися від формату «Вчасно. Про головне». Водночас, у нічному ефірі з’явилась програма «Вчасно. Дайджест». Тимчасово призупинено також вихід соціального ток-шоу «Наші». «Після заміни ведучого (програму «Наші» вів Вадим Колесников), дизайну та вдосконалення тематичного плану програма повернеться в ефір каналу у березні, ймовірно, в суботу», — повідомляє PR-служба. Припинено також показ ток-шоу «Красуні» (ведуча — Неллі Уварова), «оскільки цей дорогий проект не виправдав себе у плані рейтингових показників». Замість ток-шоу «Красуні» з понеділка по п’ятницю виходитиме новий сезон програми «Час суду». У вечірній час на НТН виходитимуть серіали «Бандитський Петербург» та «Велика прогулянка» (Росія). Водночас з 20 січня у суботу о 17.30 почне виходити нова програма «Маю честь запросити» (ведучий — Ян Табачник). У повідомленні також сказано, що у 2007 році НТН не продовжив контракт із Олексієм Семеновим, який обіймав посаду генерального продюсера каналу з липня 2006 року. Як відомо, перед новим роком НТН змінив власників, проте їхні імена так і не стали відомими. Раніше одним з власників каналу вважався член Партії регіонів Едуард Прутнік, який зберігає вплив на нього й досі. Після зміни власників з посади головного редактора НТН звільнилася Наталя Катеринчук, аргументуючи це зміною інформаційної та редакційної політики каналу.
Випуск газети №:
№6, (2007)Рубрика
День України