Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

11 листопада, 00:00

Етнофантазії і поліптихи

«Посивіла моя Україна» — так назвав свою персональну виставку, яка відкрилася в Будинку художника, київський художник Віктор Шульга. Настрій його живопису, однак, — не меланхолія, а швидше мудрість і просвітлений спокій, що їх супроводжує тиша. Більше за все на нинішній виставці представлено пейзажів та натюрмортів. Саме в цих жанрах Віктор Шульга розкривається як дивовижний колорист, майстер вишуканої та гармонійної сріблясто-рожевої гами та м’якого розсіяного світла, яке, як хмара, окутує його древні храми та сільські хати, осінні дерева та осінні букети («Густинський монастир», «Деснянська тиша», «Піони», «Калина). Весь побачений і переданий художником світ виявляється не тільки натхненним, але й одушевленим любов’ю, незвичайно дбайливою по відношенню до кожної миті і кожного враження. Живопис Віктора Шульги дуже щирий. А ще на нинішній виставці є складні (за задумом та символікою, але також — і безпосередньо за формою полотен) поліптихи («Посивіла моя Україна»), химерні етнографічні фантазії («Ніч на Івана Купала»), доброзичливі «Сусіди» і схожі на прекрасне бачення натурниці, передає Оксана ЛАМОНОВА.

Петербуржці обрали Галину Волчек

Художній керівник Московського академічного театру «Современник», народна артистка СРСР Галина ВОЛЧЕК удостоєна режисерської премії імені Георгія Товстоногова, повідомляє ІТАР- ТАРС. Нагороду присуджено за видатний внесок у розвиток театрального мистецтва. За традиціює, вручення увійшло до сценарію церемонії нагородження лауреатів професійної премії Санкт-Петербурга «Золотий Софіт». Напередодні вручення премії Волчек пошкодила ногу. На прохання Галини Борисівни, премію отримала її подруга Натела Товстоногова, рідна сестра класика вітчизняної режисури. Через травму Волчек не приїде й до Києва, а її творчий вечір, запланований у рамках гастролей «Современника», переноситься на більш пізній термін. Але, як запевнила Галина Борисівна, її підопічні прекрасно справляться без неї, презентуючи дві аншлагові вистави «П’ять вечорів» та «Пігмаліон». Нагадаємо, що київські гастролі «Современника» пройдуть з 14 по 17 листопада на сцені Театру ім. І. Франка.

Студенти підкорили Голівуд

Уперше премію на Міжнародному студентському фестивалі в Голівуді в номінації «Краща шкільна драма» отримали ізраїльські студенти. Всього на фестивалі було показано дві тисячі фільмів з усіх країн світу, включаючи США, Канаду, Німеччину та Австралію. Випускники Єврейського реального училища Хайфе Омер Фелер (режисер-постановник та оператор), Ілля Парфель (монтажер) та Гілі Браслерман (продюсер) представляли кінематографію Ізраїлю, повідомляє NewsruIsrael з посиланням на агентство Ynet. Фільм, представлений ізраїльськими студентами, називається «Двадцять років потому». Його дія розгортається на мальовничих вузьких вуличках нижньої Хайфи. В основу сюжету покладено зустріч двох шкільних друзів через багато років. До фіналу фільму з’ясовується, що один із них — небезпечний злочинець, а інший — поліцейський. Перед друзями постає непроста дилема: чи повинен служитель правопорядку заарештовувати однокласника, чи ж дружба вище обов’язку. Фільм знято на кошти Хайфського училища і завоював кілька ізраїльських призів, у тому числі приз Єрусалимського фестивалю під управлінням Лії ван Лір та на хайфському фестивалі юних кінематографістів «Суккот».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати