Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Розминання...

13 вересня, 00:00
ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ ПАСЬЯНС: ТІ, ЩО ВИБУЛИ — ОКРЕМО / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Учорашнє пленарне засідання Верховної Ради України почалося з кадрового розминання. Парламентарії вирішили покласти край усім розмовам про нелегітимність уряду та достроково припинили депутатські повноваження прем’єр- міністра Віктора Януковича, а також десяти членів Кабінету Міністрів і двох представників центральних органів влади. Проблеми виникли, як і слід було чекати, з депутатами фракції «Наша Україна» міністром юстиції Романом Зваричем і главою НАК «Нафтогаз України» Олексієм Івченком, які ще не визначилися. Виступаючи перед депутатами, голова регламентного комітету Олександр Єфремов повідомив, що Роман Зварич не подавав у комітет заяви про складання депутатських повноважень, і тому комітет звертається до спікера з рекомендацією припинити нарахування заробітної плати цьому депутату, а також звернутися до суду з позовною заявою про дострокове припинення повноважень Р. Зварича. Зі свого боку, спікер Олександр Мороз заявив про те, що підпише звернення до Київського апеляційного суду щодо дострокового припинення повноважень народного депутата, міністра юстиції Романа Зварича. Що стосується Олексія Івченка, то депутат заявив, що не є «сумісником» і не збирається складати депутатських повноважень у зв’язку з тим, що він є також головою наглядової ради НАК «Нафтогаз України». За словами О. Івченка, щоб винести питання про припинення його депутатських повноважень, потрібен відповідний юридичний акт, або постанова Кабінету Міністрів, або його заява про прийняття на яку-небудь посаду. «Жодного такого юридичного акту не існує в природі», — зазначив О. Івченко.

Завершило кадрову тему звільнення за власним бажанням із посади голови Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення Івана Чижа. Як повідомив журналістам голова парламентського комітету з питань свободи слова Андрій Шевченко, наступною на посаду голови Держкомітету з питань телебачення та радіомовлення буде внесена кандидатура Едуарда Прутника (фракція Партії регіонів).

Схоже, що друга сесія очікується гарячою. Затверджений депутатами порядок денний другої сесії містить перелік законопроектів, що в минулому спричинили бурхливі суперечки у Верховній Раді. Це і закон про бюджет на 2007 рік, і законопроект про внесення змін до Конституції України, що стосується місцевого самоврядування. Крім того, на порядок денний внесені законопроекти про основи внутрішньої та зовнішньої політики України, а також про нейтральний позаблоковий статус України та про особливості вступу, приєднання України до міждержавних організацій, союзних блоків військово-політичного характеру.

На другій сесії парламентарії планують розглянути також і Господарський процесуальний кодекс, внести зміни до Сімейного кодексу, розглянути законопроект про місто Севастополь, про державний реєстр виборців, про гарантії виборчих прав громадян, про спеціальні засоби оборони, про концепцію національної політики відносно зарубіжних українців. Що стосується законопроектів, підготовлених до розгляду із метою забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі, то вони, згідно з регламентом, не потребують додаткового голосування за їх внесення на порядок денний другої сесії.

З огляду на недосконалість чинного законодавства, Верховна Рада України прийняла за основу проект постанови, що пропонує визначити статус позафракційних для депутатів, виключених зі складу фракцій, а також не обмежувати мінімальну кількість депутатів у фракції. Нагадаємо, що згідно зі статтями 59-ю та 60-ю регламенту Верховної Ради, фракції в парламенті створюються з тієї кількості депутатів, які отримали мандати на виборах за списками політичних сил. І якщо, згідно з тим же регламентом, чисельність депутатів у фракції стає меншою за необхідну кількість, то протягом 15 днів голова Верховної Ради оголошує про розпуск такої фракції. Коментуючи ці положення, віце- спікер Адам Мартинюк заявив, що фракція БЮТ виключила зі свого складу чирьох- п’ятьох депутатів. «Тобто, якщо бути формалістом, то треба було б розпустити фракцію БЮТ». Щоб уникнути подібних ексцесів, передбачається, що в регламент будуть внесені відповідні зміни щодо визначення долі позафракційних народних депутатів. Депутатам, які були виключені зі складу тієї чи іншої фракції, буде надана можливість входити до складу як коаліції, так і опозиції, або бути нейтральними, не приєднуючись ні до опозиційних сил, ні до більшості. Тобто, фактично, залишатися позафракційними.

Водночас депутати відмовилися ухвалити загалом цю постанову та вирішили доопрацювати її проект і винести на голосування для остаточного затвердження у вівторок наступного пленарного тижня.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати