Перейти до основного вмісту

Між симпатією й ненавистю,

або Два полюси євроатлантичного партнерства
12 вересня, 00:00

Символічна картинка — українська дівчина з чарівною посмішкою фотографується поруч із польським вояком у його маскувальному вбранні. Можливо, саме завдяки таким моментам набував сенсу День євроатлантичного партнерства, проведений минулої суботи в Житомирі в розташуванні 13 окремого аеромобільного батальйону (багато вояків цього підрозділу брали участь у миротворчих операціях, у тому числі в Іраку). Найбільшу увагу школярів та інших привернула українська військова техніка й зброя, озброєння польських солдатів, а також показові виступи розвідників батальйону й демонстрація поляками дій при штурмі захоплених терористами будівель. Присутність польських, а також кількох британських військових була обумовлена тим, що цими днями на полігоні під Житомиром проходять великі спільні навчання «Козацький степ», на яких відпрацьовуються схеми спільних дій у миротворчих й антитерористичних операціях. У підсумку, українські розвідники справили найсильніше враження, особливо їхнє володіння прийомами рукопашного бою. Десятикласник житомирської школи №26 Ігор Чепурняк зізнався автору, що факт співпраці таких хвацьких хлопців із вояками країн Альянсу схилив його до думки, що НАТО не така вже погана організація, як він чув раніше від однолітків. Про промови дипломатів, військових, чиновників (виступали заступник посла Чеської Республіки Вітезслав Півонька, аташе з питань оборони посольства Республіки Польщі Кшиштоф Кухарський та аташе з питань оборони посольства Королівства Великої Британії Саймон Єрі, українські представники), які доводили переваги співпраці з НАТО, хлопець дипломатично промовчав.

У бліц-інтерв’ю для «Дня» президент Атлантичної ради Вадим Гречанінов зауважив, що від молодих людей, таких як Ігор, не слід приховувати можливість участі у військових діях, якщо наша країна й армія інтегруються до НАТО. Хоча це й служить одним із мотивів неприйняття хлопцями й дівчатами цієї ідеї. Але, на його думку, потрібно активно роз’яснювати користь для посилення безпеки країни. Генерал вважає, що з вступом Віктора Ющенка на посаду Президента України ситуація з інформуванням громадян щодо НАТО якщо й покращилась, то недостатньо суттєво. І що в цьому плані в нас ще багато проблем.

До речі, ілюстрацією до думки В. Гречанінова може служити той факт, що в Житомирі День євроатлантичного партнерства в таких масштабах проводився вперше. Щоправда, місцеві «прогресивні соціалісти» під проводом Наталі Вітренко, яка разом із вірним зброєносцем Володимиром Марченком спеціально прибула до міста, намагалися його зірвати, влаштувавши під кінець заходу під воротами частини мітинг. І хоча зібралось не більше 100 осіб, за допомогою авто з гучномовцями галас вони влаштували великий. Але, крім прапорів ПСПУ, над натовпом були підняті чорні з золотими стрілами прапори організації Євразійський союз молоді. Відомо також, що за участю громадян Росії неподалік Житомира в лісі були поставлені десять антинатовських наметів цієї організації. Попри очевидну неправду, що звучала на мітингу, не можна не враховувати, що палкі нісенітниці, промовляти які лідери ПСПУ навчились як ніхто, могли подіяти на частину українських військовиків. Тобто прихильники інтеграції з НАТО мають навчитись протидіяти їм. Тому що, за визнанням керівника прес-центру Збройних сил України Галача, згідно з соціологічними опитуваннями, в армії на сьогодні лише близько половини військовослужбовців (серед представників середнього офіцерського складу трохи більше) підтримують євроатлантичну інтеграцію України.

...Погаласувавши мітингувальники потягнулись до двох автобусів, що стояли за рогом. Тобто акція непогано фінансувалась і, скоріш за все, не з каси місцевої організації ПСПУ, а з-за східних рубежів нашої країни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати