Перейти до основного вмісту

Штiрліца і К<SUP>о</SUP> увіковічнять у бронзі

20 липня, 00:00
КАДР IЗ ТЕЛЕСЕРІАЛУ «17 МИТТЄВОСТЕЙ ВЕСНИ»

У місті Вязники Володимирської області (Росія) хочуть встановити пам’ятник популярному герою телесеріалу «17 миттєвостей весни» — розвіднику Штірліцу-Ісаєву, якого блискуче зіграв кіноактор В’ячеслав Тихонов. У планах авторів ідеї (художника Владислава Некосова та журналіста-краєзнавця Володимира Ципльова) увіковічнити в бронзі не лише Штірліца, але й авторів — письменника Юліана Семенова та режисера Тетяну Ліознову. Ідея народилася тому, що місцем народження Максима Ісаєва вважають Володимирський край. За задумами авторів, пам’ятник Ісаєва-Штірліца буде висотою 62,5 метра! Але гігантоманії в цьому немає. Справа в тому, що 60 метрів — це прямовисний берег Клязьми, а 2,5 метра — сама фігура розвідника, встановлена в дверях кафе «Elefant». Унікальність задуму пам’ятника в тому, що він має стати діючим, тобто, працювати «за госпрозрахунком». Чавунні стулки дверей кафе не просто символи, а вхід до діючого міського кафе. За задумом авторів, бронзовий Штірліц немов виходить iз дверей, а туристи заходять. У кафе звучатиме музика Мікаела Тарівердієва, спеціально написана до фільму. У меню відвідувачам пропонуватимуть улюблений напій Ісаєва-Штірліца, в гардеробі можна приміряти шинель розвідника та сфотографуватися на згадку, але ці послуги вже будуть за окрему плату. Можна придбати сувенір — «корочку», в якій зафіксують вас у мундирі Штірліца, де чорним по білому буде написано: «П.І.Б. —секретний агент».

Як розповів РІА «Новости» Володимир Ципльов, одночасно з пам’ятником герою Другої світової війни в місцевому парку планується розташувати скульптуру автора роману «17 миттєвостей весни»: бронзовий письменник Юліан Семенов сидить за одним із столиків кафе. Перед ним келих вина й рукопис роману. Якщо ідея втілиться в життя, то потім автори планують поступово розмістити фігури авторів фільму (режисера, акторів), а туристи зможуть посидіти поруч iз ними в компанії, випити горілки, настоянки на меду чи пива...

Автори вважають, що для пам’ятників є чудове місце на високому березі Клязьми. Там дивовижна панорама — між містами Гороховець і Вязники (це за 300 км від Москви), де збереглися круті вали давньоруського міста Ярополча Залiського, на пожвавленому туристичному маршруті до Нижнього Новгорода та Мурома. Поряд знаходиться сільськогосподарське підприємство «Родина», яке забезпечить кафе-пам’ятник з готелем «Родина-Элефант» усім необхідним. А туристи зможуть не лише поїсти, але й переночувати. Неподалік знаходиться село Ісаєво — споконвічне село предків Максима Максимовича по батьківській лінії. У 1934 році воно разом iз селами Бабухіно, Балімотіха увійшло до складу селища залізничної станції Нововязники, а нещодавно — до міста Вязники. Збереглася «Ісаєвська дамба» на річці Суворощ — невеликій притоці Клязьми. У майбутньому на базі кафе можна розташувати музей книги й фільму «17 миттєвостей весни», а як приклад — меморіальний музей-кафе Ернеста Хемінгуея на Кубі.

Коли журналісти звернулися до В’ячеслава Тихонова, щоб дізнатися його думку про пам’ятник Штірліцу, актор сильно здивувався й запитав: «Ви не жартуєте?» В’ячеслав Васильович пригадав, що за часів Леоніда Брежнєва, коли генсек побачив фільм, «17 миттєвостей весни» йому так сподобалися, що Леонід Ілліч розпорядився нагородити званням «Героя Радянського Союзу» Ісаева-Штірліца. Як розповіідав Юліан Семенов, помічники Брежнєва не пояснювали, що це літературний герой, а не реальна особа, й вийшли з положення, нагородивши Держпремією авторів фільму. Тихонов зiзнався, що «17 миттєвостей весни» стали знаковими в його долі, а його Штірліц-Ісаєв уже 33 роки живе своїм власним екранним життям (картина вийшла у 1973 р.), ставши популярним героєм анекдотів. У акторській колекції В’ячеслава Васильовича їх нараховується вже кілька тисяч... «Мене радує, що мій герой подобається публіці, й якщо автори пам’ятника захочуть, щоб я позував, то обов’язково погоджуся», — сказав Тихонов.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати