Перейти до основного вмісту

ЕСТРАДА

01 листопада, 00:00

Українська пісня на радіо та ТБ

Кабінет Міністрів збирається сприяти збільшенню української пісні в FM-діапазоні, але не робити цього примусово, передають Українські новини. Про це сказав віце- прем’єр В’ячеслав Кириленко, відкриваючи нараду з питань розвитку сучасної української музики.

«Уряд зі свого боку сприятиме максимально в розв’язанні цієї проблеми, щоб українська музика була представлена у FM-радіодіапазоні якомога ширше», — сказав Кириленко. Він відзначив, що за даними статистики, присутність української пісні в радіоефірі в середньому становить 1—3%. Уряд розуміє, що вирішити цю проблему відразу не можна й тому не збирається вживати будь-яких жорстких чи примусових заходів для збільшення присутності української музики в ефірі, а хоче на умовах партнерства запропонувати продюсерам і FM-операторам напрацювати взаємовигідний механізм для розв’язання цього питання.

У нараді брали участь радник Президента Віктора Ющенка лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Віталій Шевченко, президент Національної радіокомпанії Віктор Набрусько і президент Національної телекомпанія Віталій Докаленко.

За результатами наради прийнято рішення про створення Ради взаємодії з участю музичних продюсерів, представників рекордингових (звукозаписних) компаній, директорів радіостанцій, музичних виконавців і представників державних органів, повідомляє прес-служба Кириленка. Учасники зустрічі через два тижні нададуть пропозиції про основні принципи діяльності та першочергові питання для розгляду Радою. Кириленко повідомив журналістів, що за результатами наради він планує домовитися про створення Ради зі взаємодії за участю представників усіх сегментів української музичної громадськості з тим, щоб напрацювати взаємовигідний механізм підтримки молодих українських виконавців і забезпечити їм гарантовану присутність у FM-діапазоні. Він також відзначив, що базова підтримка з боку Кабміну можлива, наприклад, у наданні допомоги в розв’язанні технічних проблем звукозапису на Національній радіокомпанії.

До речі, в уряд надійшла пропозиція з квотування української музики в радіоефірі, але запевнили журналістів, що Кабмін до розгляду цього питання підходитиме дуже зважено, оскільки практика квотування має як позитивний, так і негативний бік. «Наше завдання зараз — відкритий і дружній діалог із FM- операторами й продюсерами, щоб напрацювати механізм підтримки української музики й української пісні вже зараз, не чекаючи прийняття будь-яких законодавчих рішень», — сказав Кириленко.

Клубна екзотика від Руслани

20 листопада побачить світ новий клубний альбом відомої української співачки «Club’in» — це екзотика, суміш сучасного електронного саунду з унікальним, новим для Європи етнічним звучанням. Руслана захоплена створенням свого власного музичного стилю — Drums&Dance (hard ethno dance), що згодом набув популярності в Європі, повідомила прес- служба Руслани Лижичко.

Співачка ініціювала серію гірських експедицій у Карпати. Вона зібрала цілу колекцію унікальних етнічних семплів (звуків і ритмів давньої карпатської культури). Цей матеріал став поштовхом до її танцювального напрямку. На основі нього ді-джеї України, Туреччини, Австрії і Фінляндії створили танцювальні «ритми» з використанням саундом хард-етно-перкусії.

Як каже співачка, ідея створення такого проекту виникла у неї відразу після перемоги на «Євробаченні-2004». Саме тоді Руслана познайомилась з музикантами культової турецької групи «Harem», які підготували декілька цікавих реміксів на її пісні. Деякі з них потім увійшли до альбому «Wild Dances», а в окремих країнах навіть користувались не меншою популярністю, ніж оригінальні версії. По мірі успішного просування в Європі, Руслана почала отримувати все більше пропозицій до співпраці від провідних ді-джеїв. У результаті було вирішено створити не просто альбом реміксів-переробок на відомі всім хіти, а самодостатню програму клубної музики, основу якої складала б музика Руслани.

Був проведений своєрідний кастинг ді-джеїв. Весною сайт Руслани оголосив конкурс на найкращу клубну версію пісень співачки. Всім бажаючим було запропоновано надіслати свої роботи (надійшло близько 200 записів). Географія відправників була настільки широкою, що здивувала навіть команду співачки, що звикла до будь-яких несподіванок, — Японія, Канада, Австралія, країни Азії, Європа. До того ж конкурсантами виявились не тільки домосіди-любителі, а і професійні ді-джеї. Відбирали найбільш оригінальні, «авторські» твори і ті, які більшою мірою розкривали самого ді- джея. Найбільш незвичні трактування музики Руслани і увійшли в альбом. Випуском та розповсюдженням диска на території України займається лейбл Comp Music/EMI.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати