Коротко / ПЛАНЕТА
Путин приїде. Але невідомо коли
Візит Президента Російської Федерації Володимира Путіна до України відбудеться до парламентських виборів. Про це заявив голова Секретаріату Президента України Олег Рибачук на брифінгу вчора. Голова Секретаріату відзначив, що навколо цієї теми багато спекуляцій, які стосуються того, що цей візит нібито взагалі не відбудеться чи його перенесуть на час після парламентських виборів. О. Рибачук запевнив журналістів, що під час його візиту до Москви В. Путін підтвердив свій намір відвідати Україну. Крім того, голова Секретаріату додав, що перед візитом Президента РФ Україну відвідає прем’єр-міністр Росії Михайло Фрадков, причому візит відбудеться до нового року. Відповідаючи на запитання журналістів про більш конкретні терміни візиту В. Путіна до України, О. Рибачук сказав: «Приблизно знаю, але не скажу». Він також додав, що це запитання наразі обговорюється та є метою візиту прем’єр-міністра Росії до України.
Куба вперше прийме допомогу від США
Куба вперше за багато років погодилася прийняти допомогу від Сполучених Штатів, направлену на подолання наслідків урагану «Вілма». Як оголосив офіційний представник американського Держдепартаменту Шон Маккормак, Вашингтон запропонував направити на Кубу трьох експертів для оцінки збитків, заподіяних ураганом «Вілма». Дану пропозицію було зроблено по офіційних каналах, сказав Маккормак. За його словами, США направили Кубі дипломатичну ноту й наступного дня отримали позитивну відповідь. На запитання, чи є, на його думку, така реакція Куби свідченням зміни її політики відносно американської допомоги, дипломат сказав, що «про це треба спитати в кубинського уряду». Дві країни не мають дипломатичних відносин із 1959 року, коли до влади на Кубі прийшов Фідель Кастро; США продовжують дотримуватися політики жорсткого економічного ембарго стосовно південного сусіда.
Ізраїль продовжує авіаудари
Ізраїльська авіація нанесла учора удари по двох автотрасах на півночі сектора Газа в рамках операції проти палестинських радикалів. За повідомленням джерел в армії оборони Ізраїлю, авіаудари було нанесено для того, щоб перешкоджати проникненню бойовиків на північ сектора Газа, звідки по ізраїльських містах відбуваються пуски саморобних ракет «Касам». На Західному березі ріки Іордан службовці армії оборони Ізраїля арештували 16 палестинців, 12 із яких підозрюються у зв’язках із організацією «Ісламський джихад». Вона несе відповідальність за теракт в ізраїльському місті Хадере. Палестинський смертник у середу привів у дію вибуховий пристрій, внаслідок чого загинули п’ятеро та травмовані 30 осіб. Ізраїльське керівництво після цього оголосило безпощадну війну «Ісламському джихаду».
Російські солдати залишаться в Придністров’ї
Російські миротворці залишаться в Придністров’ї доти, поки не буде прийнято політичне рішення про зміну їхнього мандату. Про це заявив міністр оборони РФ Сергій Іванов. За його словами, Росія не претендує на особливу роль у миротворчій операції в Придністров’ї. «Можуть брати участь десятки та сотні держав у справі миротворства», — заявив міністр. Іванов також прокоментував слова прем’єр-міністра Молдови Васіле Тарльова, який заявив, що зброя з російських військових складів у Придністров’ї потрапляє до Чечні. «Те, що він сказав — це нісенітниця. Я за російські військові бази відповідаю головою. Зброя звідси не йде», — запевнив Іванов. Цього тижня проходили переговори з придністровского урегулювання у форматі «5+2» за участю спостерігачів — США та ЄС.
Полуниця залишилася «на свободі»
Спроба заповзятливих французів дістати авторські права на запах свіжої полуниці провалилася. Суд постановив, що ця ягода не має одного запаху, а отже й права реєструвати немає потреби, повідомляє Бі-Бі-Сі. Паризька компанія Eden Sarl хотіла використати аромат свіжої полуниці для виготовлення мила, лосьйонів, паперових товарів, шкіри і одягу. Первинна спроба дістати авторські права на запах полуниці, зроблена іншою французькою компанією, була знехтувана агентством Євросоюзу по авторських правах у травні 2004 року, й тоді Eden Sarl звернулася до другої головної судової інстанції ЄС. Компанія заявила, що хоча полуниця виглядає по- різному й не має єдиного смаку, запах її завжди однаковий, а отже, може бути захищеним авторським правом. Проте, Eden Sarl не варто дуже сильно засмучуватися: в минулому спроби запатентувати в ЄС запахи малини, лимона та ванілі також провалилися.
Випуск газети №:
№199, (2005)Рубрика
День Планети