Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Український банк куплено за $1 млрд.
Австрійська банківська група RaiffeisenInternationalBank-HoldingAG домовилася купити 93,5% українського банку «Аваль» за $1 млрд. Про це повідомив, як передає агентство Bloomberg, голова групи Герберт Степич. Операція надасть можливість Raiffeisen стати найбільшим банком в Україні, де він матиме 1400 відділень, 3 млн. клієнтів і ринкову частку близько 11,5%. За словами Г. Степича, купівля дасть змогу австрійському банку добитися за підсумками року хорошого приросту прибутку, він назвав операцію «знаковою». Число клієнтів Raiffeisen в регіоні збільшиться після поглинання «Аваля» до 9,2 млн., а до 2007 року цей показник планується довести до 12 млн. при щорічному зростанні активів на 20%. Голова групи сказав, що «Аваль» отримав за підсумками минулого року прибуток у $27 млн. і має кредитний портфель на суму $1,1 млрд. Raiffeisen розраховує отримувати віддачу від своїх інвестицій в банк на рівні 10%.
Завод із виробництва м’ясних напівфабрикатів
Найбільший виробник м’яса бройлерів АТЗТ «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша ряба») планує на початку грудня поточного року запустити в Київській області новий завод із виробництва м’ясних напівфабрикатів потужністю одна тис. тонн продукції на місяць. Про це повідомив директор департаменту маркетингу підприємства Сергій Малашенко. За його словами, вартість проекту становить близько $150 млн. Компанія планує в 2006 році збільшити потужності нового підприємства до трьох тис. тонн на місяць. Передбачається, що завод випускатиме яловичі, курячі та свині напівфабрикати. Частка «Миронівського хлібопродукту» на ринку становить 47%.
Зміна керівництва в інвесткомпанії
Новим головою правління ЗАТ «Інвестиційна компанія ХХI століття» став Микола Єржаховський, який змінив на цій посаді Льва Парцхаладзе. Таке рішення прийняли загальні збори акціонерів 12 жовтня. Л. Парцхаладзе обрано головою наглядової ради. М. Єржаховський раніше обіймав посаду в. о. голови правління компанії, заступника голови правління та керівника юридичного департаменту компанії. До початку роботи в ІК «XXI cтоліття» в період із 1997 по 2002 рік керував юридичними департаментами українських філіали інвестиційної компанії «Альфа-Капітал» і комерційного банку «Альфа- Банк», що входять до складу приватного російського фінансово-промислового консорціуму «Альфа Груп». Із 1995 по 1997 роки працював у юридичному відділі Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку.
Домашні тварини будуть ситими
ТОВ «Кормотех» (Прілбичі, Львівська обл.), що займається виробництвом кормів для домашніх тварин, збирається збільшити свою частку на вітчизняному ринку в два-три рази — з 6,5% в серпні поточного року до 15% до 2007 року. Компанія збирається найближчим часом увійти в трійку лідерів виробників кормів, які представлені в Україні. «Кормотех» розглядає можливість збільшення потужностей із виробництва кормів до кінця 2006 року на 78,5% — до 25 тис. тонн на рік. Наразі вони становлять 14 тис. тонн на рік. «Кормотех» виробляє корми, які реалізовуються компанією «Ензим» (Львівський дріжджовий завод) під торговими марками «Клуб 4 лапи» (сегмент класу «преміум») і «Гав» і «Няв» (сегмент класу «стандарт»).
Веб-портал пройшов модернізацію
Компанія Softline, український розробник й інтегратор, розробила та ввела в промислову експлуатацію новий офіційний веб-портал Міністерства транспорту та зв’язку України. Веб-портал Мінтрансзв’язку інтегрований в урядовий портал і має уніфікований інтерфейс. Новий веб-портал розміщено на майданчику секретаріату Кабміну та входить у так звану систему «Дата-центр», яка об’єднує відомчі веб-сайти ще десятка органів виконавчої влади. Користувачам порталу доступні розділи аналітика, галузеві новини, останні зміни в нормативній базі сфери транспорту та зв’язку, а також форум і опитувальник. Окрім того, планується запустити блок інтернет-послуг для відвідувачів ресурсу: замовлення квитків он-лайн, карти доріг і т. д. Нова адреса порталу — http://mintrans.kmu.gov.ua, при цьому стара адреса сайту також доступна — www.mtu.gov.ua.
Земля на морському березі: проблем не буде
Колегія Держкомітету із земельних ресурсів провела спільне з Радою міністрів Криму засідання у Сімферополі і розглянула заходи щодо подальшої реалізації Концепції розвитку морського берега Криму на 2006 —2016 роки. Як повідомили «День» в прес-службі уряду Криму, в автономії буде проведено інвентаризацію земель оздоровчого, рекреаційного і історико-культурного призначення. З цією метою буде виконано фотографування з повітря і створено географічні плани і схеми територій, прилеглих до морського узбережжя, встановлено кордони ряду прибережних населених пунктів. З розвитком інфраструктури морського берега Криму буде проведено нормативну грошову оцінку земель, розмежування земель державної й комунальної власності. Держкомітет і уряд Криму затвердили заходи щодо забезпечення громадян, в тому числі депортованих, земельними ділянками, відповідно до Конституції України і Конституції АРК. Першочерговими заходами визнано: створення реєстру земельних ділянок, раніше наданих громадянам; розробка детального плану розвитку території і робочого проекту будівництва земельних масивів. Планується, що під виділення депортованим підуть землі 4-го мікрорайону міста Алушта, колишньої військової частини в смт Партеніт, земельні ділянки масиву «Долина» на території Коктебельської селищної ради, ділянки на території Великої Ялти. Цю роботу планується завершити до кінця 2005 року, а в першому кварталі 2006 року вже має бути готовий і республіканський реєстр власників земельних ділянок в автономії. Таким чином, протягом 2006 року земельна проблема в Криму має бути нормалізована і знята з порядку денного, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Випуск газети №:
№190, (2005)Рубрика
Економіка