Судді підвищили собі пенсії
Минулого тижня Конституційний Суд України зробив явний реверанс у бік суддів і працівників правоохоронних органів. Він визнав такими, що не відповідають Конституції, обмеження пенсій залежно від рівня страхових виплат, сплачуваних в період, за час якого нараховується пенсія, що містяться в Законі про обов’язкове пенсійне страхування. Як можна зрозуміти з відповідного рішення КС, його прийняли для того, щоб зберегти наявні гарантії незалежності суддів. Крім того, суддя-доповідач КС при обґрунтуванні цього рішення зазначив, що судді, згідно із законодавством, не мають права на додаткові заробітки, крім заробітку за основним місцем роботи, і що на них, а також на працівників правоохоронних органів поширюються деякі обмеження конституційних прав і свобод.
З усім цим можна було б не сперечатися, якби решта пенсіонерів в Україні отримували достойну людини пенсію і якби введена КС норма не становила певної загрози для українського бюджету.
Саме це обурило міністра фінансів Віктора Пинзеника. «На жаль, Конституційний Суд на конституційному рівні узаконив розподіл пенсіонерів. Першому сорту пенсіонерів призначають пенсію в розмірі 90% заробітку, а другий сорт, — це більшість пенсіонерів, — має право на пенсію в розмірі один відсоток заробітку за рік роботи», — сказав міністр і назвав розподіл пенсіонерів «на обраних і звичайних» однією з кричущих несправедливостей. «Мені соромно, що в Україні можливі такі рішення», — додав Пинзеник, але не зазначив при цьому, що йому соромно також за бюджет країни, який не спроможний не мати таких обмежень, які зняті для суддів, і для інших громадян. Адже проблема, за великим рахунком, саме в цьому.