Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

01 жовтня, 00:00

Київський мер вручив учителям ключі від квартир

Напередодні Дня вчителя київські вчителі отримали від міського мера квартири, почесні відзнаки, грамоти та подяки. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, на урочистій церемонії, присвяченій цьому святу, київський міський голова Олександр Омельченко вручив київським учителям ключі від 16-ти квартир загальною площею понад 1 тис. м. кв. Виступаючи перед вчителями, він повідомив, що цього року до київських шкіл прийшло 546 молодих фахівців-педагогів, і це найбільше поповнення вчительського складу київських шкіл за останні роки. За словами мера, цьогоріч до 526-ти київських шкіл прийшли майже 20 тис. першокласників, а 25,3 тис. київських випускників стали студентами. День педагога відзначають в Україні в першу недiлю жовтня.

Меморіал-менора

У нинішню річницю трагедії Бабиного Яру в селі Купище Коростенського району Житомирської області відкрили меморіал спаленим гітлерiвцями угорським євреям. Перед менорою, зробленою у вигляді символічних доріжок, що ведуть до семи могильних каменів, ушанувати пам’ять загиблих зібралися жителі невеликого українського села. Серед них — і люди похилого віку, які ще пам’ятають, як у 1943 році понад триста євреїв прибули до їхнього села в складі трудових підрозділів угорської армії. Коли фашисти відступали, вони зігнали євреїв до стайні й спалили людей. Про звірства фашистів розповіли очевидці тих страшних подій у програмі «Пам’ять і вдячність» Асоціації національно-культурних об’єднань України і співробітникам Музею-інституту історії армії міністерства оборони Угорської Республіки. Ці свідчення допомогли дослідникам Холокосту завершити роботу з розшуку місць масових поховань угорських громадян у період Другої світової війни.

«Меморіал загиблим угорським євреям відкритий у рамках програми «Пам’ять і вдячність», розпочатої в Україні півроку тому на честь 60-річчя перемоги над фашизмом, — розказав «Дню» керівник Асоціації національно-культурних об’єднань, народний депутат України Олександр Фельдман. — У місцях масового знищення мирних громадян силами асоціації проводиться ряд дослідницьких і організаційних робіт. Ми встановлюємо пам’ятні знаки. Наша головна мета — вшанування пам’яті загиблих, ствердження в нашому багатонаціональному суспільстві ідеалів миру і суспільного неприйняття ідеології фашизму. Зараз в Україні таких страшних місць, як у селi Купище, більше десяти. Ми вже змогли відкрити чотири подібнi меморіали в Дробицькому Яру під Харковом, у Прилуках та Народичах. А меморіал-менора в Купищi став першим міжнародним проектом. Він фінансувався Єврейським фондом України та угорською стороною».

Уперше через 52 роки після трагедії в Купищi, на могилі живцем спалених рабин Коростенської єврейської общини проспівав поминальну молитву кадиш. У цей день разом з ним за душі загиблих молилися посол Угорської Республіки в Україні Янош Той і генерал-майор, директор Музею-iнституту історії армії Міністерства оборони Угорщини Йожеф Холло, — повiдомляє Михайло ЖВАВО, спеціально для «Дня».

Хлопчик до школи приніс ртуть

Учора 900 учнів не пішли до школи у Віньківцях – містечку в Хмельницькій області. Вранці 29 вересня шестикласник на ім’я Артем приніс до храму знань 150 грамів ртуті, третину якої розлив у коридорі школи. Уважні вчителі дали знати про надзвичайну пригоду місцевій владі. Відтак були евакуйовані разом зi своїми підопічними. «Тепер у школі ведеться демеркуризація. Трудівники санітарно-епідеміологічної служби роблять заміри на вміст гранично допустимих доз випарів ртуті у повітрі будівлі», – повідомив для «Дня» начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Хмельницького облуправління з надзвичайних ситуацій Василь Вельський. Про постраждалих у цій пригоді інформації немає. Тільки порушився навчально-виховний процес. Де взяв ртуть Артем? Відповідь на це запитання поки що не одержано. «Щороку на території краю трапляється до п’яти випадків, коли виявляється від 0,1 до 3 кілограмів «бездоглядної» ртуті», – продовжив Василь Вельський. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

В Україні знижується смертність від ВІЛ/СНІД

На сьогодні в Україні спостерігається тенденція до зниження смертності від ВІЛ/СНІД приблизно на 34%. Про це повідомляє корреспондент.net із посиланням на слова заступника директора з питань лікувально-профілактичної роботи Українського центру профілактики та боротьби зі СНІД Міністерства охорони здоров’я України Людмила Сторожук. «Однак за методикою потрібні три роки спостереження, і тільки через цей час ми зможемо офіційно заявити про те, наскільки знижується смертність від ВІЛ/СНІД в Україні», — сказала вона. При цьому Сторожук нагадала, що в 2004 році розпочалася широкомасштабна терапевтична робота з лікування ВІЛ/СНІД, яку підтримує Глобальний фонд боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією, і вже зараз спостерігається значне зниження смертності. Також заступник директора Українського центру профілактики та боротьби зі СНІД повідомила, що кошти в розмірі 55,5 млн. євро, які виділить Глобальний фонд на реалізацію програми із боротьби зі СНІД, будуть спрямовані на нарощування потенціалу центру. «Це робиться для того, щоб ми мали свої кадри, можливості, структури для продовження роботи в цьому напрямі, коли Глобальний фонд припинить фінансування програми», — зазначила вона.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати