Перейти до основного вмісту

Дипломи визнають у 2010-му

У Маріуполі обговорили європеїзацію української освіти
30 червня, 00:00

Днями в суспільному житті Маріуполя сталася справді знаменна подія. Уперше в історії вищої школи України на базі двох університетів — Донецького національного та Маріупольського державного гуманітарного — відбулося засідання колегії Наглядової ради Великої хартії університетів (Маріупольський і Донецький ВНЗ входять до десятки кращих університетів країни, ректори яких мали честь підписати Велику хартію). Після закінчення першого дня роботи в Донецьку члени Наглядової ради наступного дня приїхали до Маріуполя, щоб продовжити свою роботу.

Зранку біля будівлі МДГУ було багатолюдно — студенти з квітами та прапорцями європейських держав, дівчата в національних костюмах різних країн Європи. Уперше до України, до Маріуполя прибули ідеологи Болонського процесу, автори Великої хартії, лідери Ради ректорів Європи. Серед них і президент колегії, доктор юридичних наук і політології, в минулому — ректор Болонського університету, а нині президент ради директорів ощадбанку Болоньї, почесний професор кількох університетів Америки, Європи, Азії Фабіо Ріверсі-Монако.

Ректор МДГУ, доктор політичних наук, професор Костянтин Балабанов, кажучи про основні напрями діяльності керівників вищих навчальних закладів, зазначив: «Основне значення діяльності ректорів національних університетів полягає в тому, щоб дати можливість кожному студенту здобути сучасну та якісну освіту, зробити все необхідне для покращання життя студентів». У тому, що це справді так, члени Наглядової ради наочно пересвідчилися під час зустрічі з професорсько-викладацьким колективом і студентським активом. Студенти розповіли про рідний вищий навчальний заклад, про свою участь у житті університету, а також про свої численні зарубіжні стажування. Щорічно 150—160 студентів і викладачів МДГУ беруть участь у таких програмах на пільгових умовах.

Маріупольський державний гуманітарний університет — молодий навчальний заклад. Його називають ровесником демократичних перетворень в Україні. У вересні 1991 року був заснований Маріупольський гуманітарний коледж при Донецькому державному університеті, а у вересні 1993- го коледж був реорганізований у Маріупольський державний гуманітарний університет. За 14 років вищий навчальний заклад підготував велику кількість висококваліфікованих кадрів української інтелігенції, конкурентоспроможних спеціалістів-гуманітаріїв на вітчизняному та світовому ринках праці. В університеті шість факультетів: історичний, економіко- правовий, філологічний, іноземних мов, грецької філології та заочного навчання; 17 спеціальностей, на яких навчаються близько 3000 студентів денної та заочної форми навчання. На сьогодні понад 400 студентів беруть участь у роботі 30 наукових об’єднань. Про результати своїх наукових досліджень вони щорічно звітують на всеукраїнських і міжнародних студентських конференціях, олімпіадах. За словами ректора МДГУ, цього навчального року в них взяли участь понад 100 студентів, половина привезла в альма-матер дипломи переможців і призерів. Студенти МДГУ слухають лекції засновників і керівників наукових шкіл, авторів підручників і монографій із провідних університетів України, а також із Греції, Італії, Кіпру, Німеччини, США. Крім того, нарівні з високою якістю підготовки студентів, у МДГУ предметом особливої уваги є доступність освіти. Так, 65% від загальної кількості студентів денної форми навчання здобувають знання за рахунок державного фінансування. До речі, МДГУ є єдиним вищим навчальним закладом у Донецькій області, в якому протягом останніх шести років не підвищували вартість навчання на контрактній основі.

Після ознайомлення з діяльністю МДГУ та після закінчення роботи колегії Наглядової ради її президент відзначив важливість зустрічі. За словами Фабіо Ріверсі-Монако, ця подія демонструє той зв’язок, що існує між університетами та міністерствами освіти, між українськими вищими навчальними закладами і такою загальноєвропейською структурою, як Велика хартія університетів. У свою чергу заступник міністра освіти та науки України Михайло Степко сказав, що захід у Маріуполі — це один із кроків до Європи, вступу нашої країни до ЄС. Це розвиток освіти в єдиному просторі з використанням досвіду та традицій кращої освіти європейських країн. Відповідаючи на запитання журналістів, заступник міністра сказав, що визнання українських дипломів в усіх країнах світу, ймовірно, станеться в 2010 році, коли вища школа України пройде через встановлену для всіх країн послідовність — кожні два роки звітувати перед відповідною європейською організацією.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати