Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

08 квітня, 00:00

Усім дякуємо — всі вільні

Великого баскетболу в Києві не буде. Не буде свята, натовпів дітей, експресивних турецьких фанатів, які скуповують сувеніри, і трансляцій до Росії, де б коментатори із заздрістю і смутком констатували, що кращі команди Євроліги — ФІБА — 2004/2005 року, на жаль, гратимуть не на своїй батьківщині. Хоча в них шанс був. Адже в «Фіналі чотирьох» виступлять відразу дві російські команди. Але ФІБА віддало перевагу Києву. Вірніше, це Київ виграв тендер. Як виявилося, робити це було необов’язково. Оскільки столиця європейської держави не в змозі розвести всього лише два масштабних заходи: безпосередньо «Фінал чотирьох» і «Євробачення». Причина в тому, що в Києві просто немає іншої аналогічної Палацу спорту споруди. І незважаючи на те, що до моменту проведення баскетболу (27 — 28 квітня) до Євробачення залишилося б ще чимало часу (до 17 травня), але специфіка монтажних робіт, початок завезення обладнання та інші нюанси технічно не дозволяють допустити до Палацу спорту якраз спортсменів (!). Баскетболістів команди БК «Київ», які вперше чогось серйозно домоглися на міжнародній арені. Керівництво клубу розіслало прес-реліз, де з жалем оголосило про свою ухвалу відмовитися від проведення «Фіналу чотирьох». Відповідного листа вже надіслано до штаб-квартири ФІБА. «Нашу ухвалу викликано категоричною відмовою керівництва Європейського мовного союзу (Женева, Швейцарія) брати до уваги як спортивні досягнення БК «Київ», так і «Фінал чотирьох»... Єдине, що втішає — це підтримка нас і участь у переговорах із Європейським мовним союзом уряду України. Зокрема, міністра з питань молоді та спорту Юрія Павленка, віце-прем’єра Миколи Томенка і президента НТКУ Тараса Стецьківа. Дана ситуація є не лише наслідком нерозуміння союзу, але й багаторічної «глухоти» до наших звернень міського голови Києва Олександра Омельченка. Декілька років БК «Київ» звертається особисто до пана мера з пропозицією побудувати на гроші інвесторів сучасний, багатофункціональний палац спорту, оснащений за останніми технологіями. Це б назавжди зняло проблеми, подібні до нинішньої. На превеликий жаль, багаторічний голова столиці великої європейської держави, який зі зворушливою турботою ставиться до проблем виділення земельних ділянок для об’єктів торгівлі та елітного житла, під будівництво палацу спорту пропонував лише незадовільні місця», — повідомляється в прес-релізі керівництва БК «Київ». До речі, якщо пам’ятаєте, спочатку міський голова обіцяв побудувати новий спортивно-розважальний комплекс спеціально під «Євробачення», навіть місце вказував. Але потім вирішив обійтися малою кров’ю. До чого це призвело — самі бачите! Тон прес-релізу не залишає сумнівів, що в столиці виникло нове вогнище конфлікту, повiдомляє Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День».

Гендиректор «Континенту» хоче повернутися додому

Генеральний директор радіо «Континент» Сергій Шолох готовий повернутися в Україну, якщо нова влада забезпечить поновлення роботи його радіостанції. «Я дуже хочу повернутися додому... Але радіо закрила та влада, незаконно закрила: була конфіскована апаратура. Віктор Ющенко, так само як і Юлія Тимошенко, заявляли, що це незаконно. Сьогодні я хочу від них почути, що в мене є шанс повернути радіо «Континент» в ефір для своїх слухачів. Якщо це станеться, я повернуся в Україну», — цитує С. Шолоха Інтерфакс-Україна. Він зазначив, що якщо нова влада не забезпечить поновлення роботи радіостанції «Континент», то «йому доведеться добре подумати про послідовність цієї влади». За його словами, він має намір провести переговори з представниками офіційної делегації, що приїхала до США, зокрема із Президентом В. Ющенком і держсекретарем О. Зінченком. С. Шолох виїхав із України 28 лютого 2004 року, спершу до Польщі, в Америці живе разом з сім’єю і 8 місяців працює у Вашингтоні, «консультує людей, які цікавляться Україною, щодо інвестиції та бізнесу».

Володимир Сацюк: чому Президент мовчить?

Колишній перший заступник голови СБУ Володимир Сацюк заявляє, що версія отруєння Віктора Ющенка на його дачі у вересні 2004 року є сфабрикованою проти нього акцією. Уривки з інтерв’ю В. Сацюка газеті «Комсомольская правда в Украине», опублікованого вчора, цитує Інтерфакс-Україна. «У мене взагалі останнім часом складається таке враження, що Служба безпеки робить усе можливе, щоб знайти привід для висунення мені будь-яких обвинувачень. Зараз вони зайняті пошуком компромату на мене. Тотально перевіряють мою діяльність на посаді першого заступника голови СБУ, а мета, як я бачу, одна: порушити проти мене кримінальну справу, арештувати, а потім вимагати зізнань щодо отруєння Ющенка», — заявив В. Сацюк. Колишній заступник голови СБУ стверджує, що за ним постійно ведуть спостереження, його телефони прослуховують, усе це впливає на психологічний стан сім’ї. «Оскільки я нічого злочинного не здійснював, то безпідставне взяття мене під варту під надуманими приводами означатиме лише одне — зведення зі мною рахунків», — наголосив В. Сацюк. «Мене дуже дивує позиція Президента. Чому він мовчить? Знає ж, що нічого поганого на тій вечері статися не могло. Так само, як і про те, що до приїзду до мене на дачу він багато разів їв в інших місцях під час своїх передвиборних поїздок», — сказав колишній заступник голови СБУ. За його словами, згодом В. Ющенко звертався з проханням про захист, і його як кандидата на посаду президента, з відома екс-голови СБУ Ігоря Смєшка, кілька разів охороняли бійці спецпідрозділу «Альфа».

Продовження теми — на стор. "Суспiльство"

Помер Посол України на Кубі

Надзвичайний і Повноважний Посол України на Кубі Віктор Пащук помер в середу вранцi на робочому місці. Як повідомили «День» в українському посольстві в Гаванi, наразі кубинські лікарі встановлюють причину смерті. Як писала наша газета, між Києвом і Гаваною триває дипломатичний скандал через те, що у спільній заяві Віктора Ющенка й Джорджа Буша Кубу було згадано як країну, в якій Україна й США зобов’язуються спільно підтримувати просування свободи. Доктор історичних наук, професор Віктор Пащук народився 20 жовтня 1945 року. у с. Бистріївка Ружинського р-ну Житомирської області. 1971 року закінчив історичний факультет Київського університету ім. Т.Шевченка. На початку 90-х рокiв був директором Українського інституту міжнародних відносин при Київському університеті ім. Т.Шевченка. У 1994 — 03.2000 рр. — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Аргентинській Республіці, Республіці Чилі, Республіці Парагвай і Східній Республіці Уругвай. З травня 2000 р. — начальник управління інформації. З жовтня 2001 р. — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Куба та в Домініканській Республіці (за сумісництвом). Нагороджений орденами: «За заслуги» III ст., «Сан Мартін» і «Травневої революції» (Аргентина), «Честь і Слава» (Парагвай), «За заслуги» (Чилі). Автор 12 монографій, понад 200 наукових статей.

Білорусь кличе туристів із США

Вартість в’їзної візи до Білорусі для громадян США, які відвідують країну з туристичними цілями, знижено на 50% — зі 0 до . Про це повідомив учора в Мінську білоруським парламентаріям міністр спорту й туризму Юрій Сіваков, передає Інтерфакс. Він також повідомив, що нині опрацьовується питання про зниження вартості віз для громадян країн-членів Євросоюзу. «На початок сезону закриємо питання про оперативне проходження прикордонних переходів для туристів. Це займатиме до 30 хвилин, запровадимо принцип «одного вікна», — повідомив міністр. Він також зазначив, що нині в міністерстві економіки Білорусі вирішується питання «про дискримінацію в готелях». «Крім готелю «Мінськ», у всіх білоруських готелях одна ціна для нас, інша — для громадян СНД, третя — для іноземців з далекого зарубіжжя», — пояснив Ю. Сіваков.

На Китай чекає «ядерний бум»

Китай оголосив про плани будівництва 40 нових ядерних реакторів впродовж найближчих 15 років, що істотно більше запланованого раніше. Економічне зростання в країні призвело до серйозного дефіциту енергетичних потужностей, і розвиток ядерної енергетики має зменшити залежність Китаю від імпорту нафти. Влада рекламує ядерну енергію як безпечну й не забруднюючу довкілля. Це можна розглядати як визнання Пекіном важливості того факту, що дві третини електроенергії країни виробляється з вугілля, одного з «найбрудніших» джерел енергії. Енергетичні апетити зростаючої економіки змушують китайські шахти збільшувати видобуток, що призводить і до зростання аварій. Тепер КНР може стати володарем найбільшої кількості ядерних реакторів у світі, що, в свою чергу, породжує запеклу конкуренцію за китайські замовлення серед світових виробників обладнання для АЕС, зазначає Бі-Бі-Сі.

До Росії повернуться думські пристави

Російська Держдума у світлі нещодавньої бійки між депутатами фракцій «Родіна» та ЛДПР вирішила розробити законопроект про запровадження своєрідної внутрішньої поліції — служби думських приставів, покликаних підтримувати правопорядок у залі засідань. Як заявив на прес-конференції голова комітету з регламенту й організації роботи Держдуми Олег Ковальов, парламентарії вже приступили до розробки поправок до закону про статус депутата. За його словами, на підготовку й реалізацію цього проекту знадобиться два-три місяці. «Я вважаю, це мають бути люди інтелектуально й фізично розвинені. Можливо, буде потрібно два-три, а то й п’ять приставів. Форма їхнього одягу має викликати повагу, і вони матимуть окреме місце — ймовiрно, ближче до президії, щоб стежити за залом», — сказав Ковальов. Інститут «інтелектуально й фізично розвинених» приставів для думи не новина, зазначає Бі-Бі-Сі. Подібна служба вже існувала в російському парламенті за царату.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати