«Помаранчева революція» — не iндульгенцiя...
Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Гербст відзначив позитивні процеси в Україні, які відбуваються у зв’язку з політичним реформуванням після помаранчевої революції, однак звернув увагу на відсутність економічних реформ, які мав би впроваджувати новий уряд. «Ми бачимо проведення адміністративних і політичних реформ, але наразі не бачимо економічних», — про це він заявив на семінарі, організованому Фондом Конрада Аденауера, повідомила вчора «Львівська газета».
Посол наголосив, що в стосунках із Україною США зацікавлені насамперед у створенні сприятливих умов для інвестицій, широкій економічній співпраці, впроваджені політики захисту інтелектуальної власності, у спільній роботі щодо ядерних проблем. За словами посла, Вашингтон сприятиме вступу України до СОТ, НАТО та ЄС. Але, наголосив він, це залежатиме насамперед від політики в нашій державі. Отримання статусу країни із ринковою економікою можливе, за словами Гербста, лише разом із закінченням підготовки до вступу до СОТ. «Україна, — сказав він, — нині перебуває в сірій зоні». Росія та Казахстан уже отримали такий статус, але, визнав дипломат, сталося це раніше за Україну тому, що ці держави є джерелом енергоносіїв (нафти, газу). Крім того, передає слова посла «Львівська газета», в них є сильне лобі в Америці — великі американські компанії, які мають у цих країнах свої бізнес-інтереси. «Треба шукати друзів в Америці», — порадив посол.
Згадуючи «революційні» часи в Україні, Гербст зауважив, що він особисто тоді активно підтримував стосунки і з представниками опозиції, і з владою, умовляючи й тих, і інших відмовитися від силового варіанту розвитку подій. Дипломат також зауважив, що й нині підтримує «добрі» стосунки з колишнім прем’єр-міністром Віктором Януковичем, та повідомив, що запросив його через два тижні на обід. «Сильна опозиція, — сказав він, — це обов’язкова умова функціонування демократичної системи».
Випуск газети №:
№51, (2005)Рубрика
День України