Перейти до основного вмісту

Пенсіонерам недоплатили?

24 лютого, 00:00
ПРИКМЕТА ЧАСУ. БАГАТО ПЕНСІОНЕРІВ ОТРИМУЮТЬ ПЕНСІЮ ЧЕРЕЗ БАНКОМАТИ / ФОТО МИХАЙЛА МАРКIВА / «День»

«Нова влада недоплатила лише за лютий 2005 року близько 100 гривень понад 10 мільйонам пенсіонерів України», — заявив на прес-конференції екс-міністр праці та соціальної політики, заступник глави СДПУ(О) Михайло Папієв. Свою думку він обґрунтовує численними зверненнями громадян у приймальні партії.

Річ у тому, що 23 грудня 2004 року були прийняті зміни до Закону «Про обов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якими мінімальний розмір пенсії за наявності страхового стажу — в чоловіків 25 років, а у жінок 20 років — повинен дорівнювати законному прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому слід враховувати, що прожитковий мінімум для тих, хто втратив працездатність, також нещодавно був змінений — він встановлений у розмірі 332 гривень. За кожний рік понад страховий стаж пенсія за віком збільшується на 1% мінімального розміру пенсії за віком. Зміни набули чинності 12 січня цього року і, відповідно, вже в лютому пенсіонери мали отримати пенсію «по-новому».

«Наприклад, — розповідає М. Папієв, — Семенко Анастасія Федорівна, трудовий стаж якої становить 43 роки, мала б отримати пенсію в розмірі 332 гривні + 76,36 гривні (тобто, по 1% за кожен рік трудового стажу після пропрацьованих 20 років, разом — 408 гривень). А їй виплатили 295 гривень». Загалом, Анастасію Федорівну «обрахували» на 113 гривень. Приблизно стільки ж недоотримали інші пенсіонери.

Чому ж так сталось? «Спершу треба приймати мінімальний прожитковий мінімум, а потім бюджет, — розповідає головний редактор журналу «Пенсія» Зінаїда Лещенко. — А в нас вийшло навпаки: до бюджету-2005 заклали мінімальний прожитковий мінімум 300 гривень, а потім ухвалили новий закон щодо мінімуму. У результаті порушена логіка, і пенсіонерам нізвідки виплачувати обіцяні гроші — адже в бюджеті передбачені старі пенсії. Ось тепер уряду треба думати, як виконати закон про мінімальну пенсію».

«День» поцікавився планами уряду в Міністерстві праці та соціальної політики. Але отримати коментар поки що не вдалося. Прес-служба міністерства припустила, що в міністра В’ячеслава Кириленка зовсім може не виявитися часу на розгляд подібних заяв.

Якщо Папієв не лукавить, то пенсіонери, цілком ймовірно, підуть «на Мінпраці» з мирним протестом. Події останніх місяців показали, що захистити свої права в Україні можливо. Часи правової неграмотності наших громадян також минають.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати