Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

22 лютого, 00:00

«Народ» запитує — Президент відповідає

Президент України Віктор Ющенко знову зазначає, що українських військовослужбовців треба вивести з Іраку. Про це він заявив у понеділок, вийшовши під будівлю адміністрації президента, де зібралися приблизно двi тисячі осіб, організованих Комуністичною партією України, партією «Робочий союз» і Всеукраїнським союзом офіцерів України.

В. Ющенко розповів учасникам мітингу про кроки уряду в цьому напрямі, в тому числі й про майбутній візит секретаря Ради національної безпеки й оборони до цієї країни. «Я хочу сказати, чому урегулюванням конфлікту в Іраку займаються 63 країни — не 3, не 10, а 63; бо те, що є в Іраку, може визначити майбутнє на багато десятків років, не лише майбутнє України, Європи, а світу», — сказав В. Ющенко. З його слів, Україна повинна вести не політику «моя хата скраю», а «повинна мати послідовну, активну зовнішню політику». Президент заявив, що Україна — «це єдина країна, що має унікальні перспективи побудови багатьох економічних ринків, і з Росією в тому числі».

Як передає агентство Інтерфакс-Україна, Президент відповів на більшу частину запитань учасників мітингу: про відносини України з Росією та Євросоюзом, відносини з НАТО та виведення військовослужбовців з Іраку, вирішення проблем військовослужбовців. Зокрема, кажучи про відносини України з Євросоюзом і Росією, В. Ющенко заявив: «Європейський Союз — це ринок, який за обсягом усемеро перевищує ринок Росії... Це сім мільйонів робочих місць в Україні». В. Ющенко також наголосив, що він — не той Президент, який заборонятиме російську мову.

Після закінчення виступу, що тривав близько 15 хвилин, В. Ющенко запропонував присутнім вибрати 10 представників і записати всі важливі для них запитання, пообіцявши прийняти їх після закінчення своєї зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Разом із тим Президент закликав учасників мітингу не зловживати відкритістю нової влади. «Сьогодні ви користуєтесь тим, що відкрита вулиця, відкрита влада, щоб отак вами маніпулювали», — сказав він, звертаючись до присутніх.

Грошей немає, але зарплати підвищать

Міністр освіти та науки України Станіслав Ніколаєнко обіцяє повністю профінансувати зарплати педагогам і вченим, стипендії й оплату комунальних потреб галузі, попри дефіцит бюджету, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства освіти та науки України. Міністр також висловив стурбованість у зв’язку з недостатнім фінансуванням державних програм, зокрема в зв’язку з дефіцитом підручників для 5-го класу 12-річних загальноосвітніх шкіл. На думку міністра, навчальні заклади повинні отримати підручники не пізніше початку серпня, щоб із ними ознайомилися вчителі. Серед інших проблем галузі міністр вважає недосконалість законодавства та неукомплектованість органів управління освітою. Для вирішення кадрової проблеми С. Ніколаєнко вважає за необхідне залучити до призначення на керівні посади в регіонах громадські організації педагогів, зокрема Всеукраїнську раду працівників освіти і вчених.

Обговорення без обговорення

Громадські слухання з приводу призначення нового начальника управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, які пройшли минулої суботи, стали першою в Україні акцією такого роду (принаймні на регіональному рівні) після вступу Віктора Ющенка на посаду Президента України. Але регламент слухань не передбачав обговорення ділових і людських якостей того чи іншого кандидата на посаду (всього їх було шість, причому один прибув із столиці). Питання, чи зможе хтось із них реально ініціювати та провести глибокі зміни в цій надзвичайно важливій соціальній сфері (передусім у області) чомусь не стало предметом прискіпливого розгляду. В результаті таємного голосування виборщиків (це були депутати-медики облради та представники територіальних громад, делеговані місцевими штабами «Нашої України» й окремими громадськими організаціями) найбільше голосів набрали нинішній заступник начальника обласного управління охорони Володимир Головаков і головний лікар лікувально-оздоровчого центру «Дениші» Олександр Толстанов. Більшість місцевих оглядачів вважає, що перший iз названих претендентів має більші шанси. В. Головаков продемонстрував найбільш ґрунтовне бачення проблем галузі та шляхів їх вирішення.

Думки присутніх лікарів щодо корисності проведення цих слухань діаметрально різнились. Так, лікар відділення невідкладної терапії 1-ї міської лікарні Галина Данильчук у розмові з «Днем» заявила, що вважає їх фарсом. Вона стверджує, що лікарська громадськість не була поінформована про слухання, і якщо би дійсно в медичних закладах пройшло масове обговорення кандидатур, то серед претендентів могли з’явитися молоді лікарі, які мають «світлі» голови, чесне ім’я та реальне прагнення змін, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати