Перейти до основного вмісту

Музей Анни Франк у Львові

17 листопада, 00:00
ЕКСКУРСОВОД — ЛЬВІВСЬКА ШКОЛЯРКА-ВОЛОНТЕР — ПРОВОДИТЬ ЕКСКУРСІЮ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ ВИСТАВКИ

Виставка музею Анни Франк (Нідерланди) містить 67 щитів з друкованими фотозображеннями. Вісім з них готувались Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ) та присвячені долі єврейських дітей в Україні. Решта виготовлені спеціально для України (російською та українською мовами) в Нідерландах, де розміщено музей Анни Франк, та присвячені життю маленької Анни.

«Виставка передбачає цілий ряд проектів. Перед виставкою у кожному місті проводиться семінар для вчителів історії. Також екскурсоводами на виставці працюють 18 львівських школярів», — повідомила представник Українського центру вивчення історії Голокосту (Київ) Юлія Смілянська.

«Такі виставки допомагають нам руйнувати те замовчення, яке було за радянської влади», — відзначив під час відкриття виставки професор, президент міжнародного центру «Голокост» ім. Др. О. Шварца Рудольф Мірський.

Виставка музею Анни Франк «Урок історії» проходить у рамках міжнародного проекту «Уроки толерантності» та працюватиме до 8 грудня цього року. Фінансується організація виставки міністерством здоров’я, культури та дозвілля Королівства Нідерландів.

Рухома виставка побувала в Німеччині, Польщі, Прибалтиці. Два роки тому виставка відкрилась в Україні. Її побачать жителі 13-ти міст України. Львів — 11-те місто, в якому перебуває виставка.

Анна Франк народилась у Німеччині. У 1933 році з сім’єю переїхала до Нідерландів, ховаючись від нацистів. З 1942 по 1944 роки родина Франків переховується у сховищі. У цей час дівчинка пише щоденник. Через два роки фашисти знаходять родину Франків. Анна потрапляє до концтабору i в 15 років помирає від тифу. У живих з усієї сім’ї залишається тільки батько Анни, який після війни повертається до Нідерландів та видає щоденник доньки. Виданий щоденник Анни Франк розійшовся по світу, і його читають мільйони людей. Книга стала найгострішим свідоцтвом знищення єврейського народу в часи Другої світової війни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати