Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ВИБОРИ-2004

21 жовтня, 00:00

Прокурор і спостерігачі

Генеральний прокурор Геннадій Васильєв на зустрічі з головою Місії ОБСЄ із спостереження за виборами в Україні Гердом Аренсом обговорив роль органів прокуратури в ході виборчої кампанії. Зокрема, Г. Васильєв докладно роз’яснив голові Місії механізми реагування органами прокуратури на звертання про порушення виборчого законодавства, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Генпрокуратури. Г. Васильєв також повідомив зарубіжному гостеві, що на сьогодні до прокуратури надійшло понад 200 звернень про порушення закону в ході виборів, і «кожне з них розглянуте, щодо кожного дали відповідь». У ході розмови з українським Генпрокурором представники Місії поцікавилися ходом розслідування резонансних справ, зокрема, справи про напад на прем’єра Віктора Януковича в Івано-Франківську та справи про отруєння лідера «Нашої України» Віктора Ющенка. Спостерігачі отримали вичерпні відповіді, повідомляє прес-служба. У зустрічі також брав участь аналітик Місії ОБСЄ з політичних питань Курт Басуєнер.

Бюлетені надруковано

Банкнотно-монетна фабрика Національного банку України та поліграфкомбінат «Україна» вчора завершили виготовлення виборчих бюлетенів на вибори президента України. З ходом виготовлення бюлетенів на фабриці ознайомився голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов, передає Інтерфакс-Україна. Він зазначив, що виготовлення бюлетенів триває згідно з графіком, і в середу, як і передбачено законом, цей процес буде завершено. Після цього підприємство «Спецзв’язок» у супроводі охорони почне здійснювати доставку бюлетенів до територіальних виборчих округів. За три дні до виборів тервиборчкоми передадуть бюлетені до дільничних комісій.

С. Ківалов повідомив, що спочатку ЦВК орієнтувалася на дані Держкомстату про кількість виборців в Україні, згідно з якими їхня кількість становить 37,4 млн. На сьогодні, за оперативними даними дільничних комісій, до виборчих списків внесено 36,287 млн. виборців. Голова ЦВК нагадав, що виборчі бюлетені друкуються для кожної виборчої дільниці окремо, оскільки на кожному бюлетені проставляється номер тервиборчкому та виборчої дільниці. Усього на сьогодні створено понад 33 тис. виборчих дільниць. При цьому для кожної дільниці бюлетені виготовляють із резервом 4%. С. Ківалов повідомив, що всього надрукують 40 млн. бюлетенів — по 20 млн. на поліграфкомбінаті «Україна» та банкнотно-монетній фабриці.

Відповідаючи на запитання, чому надрукують саме 40 млн. бюлетенів, оскільки, з огляду на кількість виборців, внесених до списків, та з урахуванням 4 відсоткового резерву, потреба в бюлетенях виходить менша, С. Ківалов нагадав, що необхідно також враховувати можливість додаткового внесення виборців у списки на основі відкріпних талонів. Зокрема, він нагадав, що на попередніх виборах були окремі випадки, коли «замовляли літак, щоб надрукувати та доставити додаткові 10—15 бюлетенів». «Тому ми пішли таким шляхом — друкувати 40 млн. бюлетенів», — зазначив С. Ківалов. При цьому він наголосив, що за невикористаними бюлетенями «здійснюватиметься жорсткий контроль».

Голова ЦВК також повідомив, що після прийняття рішення про створення додаткових зарубіжних дільниць, зокрема в Росії, виборчі бюлетені для голосування на цих дільницях будуть надруковані додатково. Він повідомив, що на сьогодні в ЦВК перебуває на розгляді подання Міністерства закордонних справ про створення додатково 420 зарубіжних дільниць Росії. Найближчими днями ЦВК розгляне це подання. «Це не означає, що всі ці 420 дільниць будуть створені», — сказав він.

Мільйон на інформпідтримку

Європейський Союз виділив 1 млн. євро на реалізацію проектів інформаційної підтримки виборів президента в Україні. Про це вчора на прес-конференції в Києві, присвяченій презентації проекту, повідомив посол і голова представництва Європейської комісії в Україні Ієн Боуг. З його слів, половину цієї суми використала для своєї діяльності Європейська комісія в Україні спільно з Центральною виборчою комісією. Зокрема, в рамках цієї діяльності було створено пакет відео- й аудіоматеріалів, що інформує виборців про необхідність перевірити свої імена у виборчих списках, а також зробити свій вибір 31 жовтня. «Головна мета цих матеріалів — зацікавити виборців, щоб вони прийшли та перевірили себе в списках, а в день виборів проголосували», — цитує І. Боуга Інтерфакс-Україна. Другу половину суми використали шестеро незалежних неурядових організацій на проекти інформаційної підтримки виборців. Більшість проектів цих організацій спрямовані на підвищення соціальної активності виборців, насамперед — молоді. Крім того, окремі проекти спрямовані на підвищення правової культури військовослужбовців і медіамоніторинг.

ЄС також профінансував публікацію 150 тисяч примірників Закону «Про вибори президента України» та плакатів просвітницького характеру. Проект-менеджер Єврокомісії Лоупе Гереро продемонстрував журналістам кілька аудіо- та відеоматеріалів і повідомив, що вони вже запущені в ефір на «5 каналі», радіостанції «Наше радіо». Усі матеріали створювали та розміщували за узгодженням із ЦВК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати