Здоров’я
Трансплантація клітин замість ін’єкцій інсуліну
Через рік після експериментальної трансплантації клітин підшлункової залози 60 відсотків пацієнтів, що хворіли на діабет першого типу, змогли відмовитися від інсуліну, повідомляє Reuters. У 12 медичних центрах США 86 пацієнтам було виконано експериментальну пересадку клітин підшлункової залози, що відповідають за синтез інсуліну. Дослідження проводилися Collaborative Islet Transplant Registry.
Через шість місяців 61 відсоток із них змогли відмовитися від щоденних ін’єкцій інсуліну, а через рік їх число дещо знизилося — до 58 відсотків. Лікарі поки що не можуть пояснити, чому саме деякій частині пацієнтів довелося повернутися до інсуліну, проте вважають, що отримані результати дають надію.
Річ у тому, що до 2000 року успішних трансплантацій було всього 8 відсотків, а з 2000 року стала використовуватися нова технологія трансплантації, названа Едмонтонським протоколом. Саме вона і використовувалася в проведеному дослідженні. Клітини для пересадки беруться з підшлункової залози загиблого донора і вводяться через вену в печінку. Якщо клітини приживаються, то вони починають виробляти інсулін, знаходячись у тканині печінки, повідомляє lenta.ru.
Ліки з глибин океану
У нашому лексиконі багато слів, запозичених у медиків. Часом уживані нами медичні терміни далекі від свого первинного значення. Так, наприклад, у розмовній мові слово «геморой» означає якусь неприємну проблему, яка заважає жити. Втім, насправді від цієї недуги, як свідчить медична статистика європейських країн, страждає кожен четвертий житель. На жаль, наші співгромадяни теж схильні до цієї хвороби. Як стверджують лікарі, більшу за чисельністю групу ризику становлять представники «сидячих професій», водії-професіонали та автолюбителі, жінки, які народжували, а також ентузіасти садово-городніх ділянок та люди, які активно ведуть присадибне господарство.
— В умовах важкої фізичної (або навпаки — малорухомої) праці, при наявності інших чинників ризику — біль, печіння, почуття дискомфорту в області заднього проходу не примушує себе довго чекати. У кращому разі воно викликане звичайним подразненням. Але якщо не звертати на нього увагу, вимальовуються невеселі перспективи, — коментує головний проктолог МОЗ України, професор Михайло Захараш. — Щоб позбутися неприємних відчуттів, ми рекомендуємо своїм пацієнтам Реліф, натуральний препарат серії Health Life. Він містить масло печінки акули, цілющі властивості якого відомі понад двiстi років. Воно має здатність прискорювати процес загоєння тканин, підвищує місцевий імунітет. До складу масла печінки акули входять вітаміни А, D, Е, залізо, цинк, мідь, які в комплексі забезпечують швидке зникнення неприємних симптомів геморою. Масло какао, кукурудзяне та мінеральне масла, що використовуються як натуральна основа для свічок та мазі, сприяють загоєнню мікротравм та тріщин. Препарат одночасно усуває свербіж, печіння та дискомфорт в області заднього проходу, знижує інтенсивність запалення, зменшує кровотечу, стимулює загоєння тріщин.
Сучасне лікування з використанням цього препарату допоможе зупинити розвиток геморою і попередити неприємні симптоми надалі.
Французи люблять лікуватися
Як повідомили бельгійські ЗМІ з посиланням на дані нідерландської статистики, середньостатистичний житель Франції витратив у 2002 році на медикаменти 480 євро.
За французами за цим показником у першій п’ятірці опинилися швейцарці (445 євро), німці (354), бельгійці (333) та італійці (325). Далі йдуть шведи (312 євро), австрійці (291), фіни (282), португальці (273), голландці (267), іспанці (259), англійці (248) та датчани (223). Дані щодо споживання ліків в інших країнах Європи не представлені.
Випуск газети №:
№161, (2004)Рубрика
Суспільство