«Ліфт не працює»
У Луганській області щорічно до 10 пасажирів і працівників спеціалізованих організацій травмуються в ліфтовому господарстві, зокрема п’ять-шість осіб — смертельно. Як повідомила прес-служба теруправління Держнаглядохоронпраці України в Луганській області, збільшення смертельного травматизму за останні п’ять років відбувається в непрацюючих розграбованих ліфтах. Через відсутність порогів кріплення дверей ліфта в Луганській області сталося 18 падінь людей у ліфтову шахту, п’ятеро з них — діти. Більшість випадків сталися в таких містах Луганської області, як Свердловськ і Алчевськ (по 4 випадки) і Луганськ, Краснодон, Лисичанськ (по 2 випадки). Багато ліфтів області не забезпечені диспетчерським зв’язком, необхідним для оперативного контролю технічного стану ліфтів, а ті, що є, перебувають у занедбаному стані й вимагають заміни. До того ж, місцеві міські й районні ради планують виділити на відновлення ліфтових господарств десятки, а може, й сотні тисяч гривень, однак освоюється мізер. У Алчевську на 2004 рік заплановано профінансувати 1 млн. 200 тис. гривень, а виділено — 116 тисяч. За станом на 1 червня освоєно 20 тисяч гривень — відновлено один ліфт. У Луганську: ГКП «Житлокомфорт» виділено 12,5 тисячі гривень, освоєно — 4839 гривень; ГКП «Житлрсервіс» — із 60 тисяч всього лише 13,6 тисячі грн.; ДКП «Містечко» — з 250 тисяч отримано 5,4 тисячі; ДКП «Житлоремонт» — із 493 тисяч — 70 тисяч.
Є й позитивні приклади, зокрема, для Рубіжного з держбюджету виділено 1,1 мільйона гривень на відновлення 48 пасажирських ліфтів. Лише в минулому місяці введено в експлуатацію 3 ліфти. А в Свердловську до Дня шахтаря будуть здані два нові ліфти.
Луганська область «лідирує» в масштабах країни за кількістю непрацюючих ліфтів — їх 40%. При цьому із 3528 ліфтів житлофонду майже половина експлуатується чверть століття, 68 — перетнули 30-річний рубіж, а більш як 1400 з різних причин взагалі не працюють.