Перейти до основного вмісту

Про форпост україністики в Європі

28 липня, 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА / «День»

Учора гостем «Дня» була Оксана ПАХЛЬОВСЬКА (на фото). Поетеса, громадська діячка, науковець, дорогоцінний автор нашої газети.

Оксана Пахльовська — не тільки українка-інтелектуалка, а й подвижник. Із 1991 року працювала на створення кафедри україністики в Римському університеті, а в 2000 році її створила. Пані Оксана згадує, як це було непросто, адже думала, що приїхала в Європу солідарності, а побачила Європу скепсису. Оксана Пахльовська є своєрідним маяком, притягальною силою для багатьох людей, зокрема, іноземців. Вона — професор, завкафедрою україністики Римського університету. І реалізує свою концепцію сприйняття України в світі, а кафедра україністики служить своєрідним форпостом для цього. «Україні складно на політичному рівні довести свою незалежність, але на культурному рівні це реально. Тому й виникла ідея написати історію української літератури як історію цивілізації, бо то не просто літературна чи політична історія, це історія окремої і самобутньої нації, яка була повністю включена в усі європейські процеси. Та Україна, якої ми хочемо — демократична країна з національно вираженою ідентичністю — це європейська Україна. І за таку Україну варто боротися», — говорить пані Оксана.

До речі, в суботу, 31 липня, в «Дні» буде надрукована стаття Оксани Пахльовської «Польща і Україна 1 травня 2004 року: нотатки на маргінесах «Оди радості» Бетховена».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати