Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

31 січня, 00:00

Шахтарі хворіють більше

Понад 95% профзахворюваності в Донецьку зареєстровано на підприємствах вугільної промисловості. Найвищі показники відзначено на шахтах ім. Челюскінців, «Лідіївка», «Петровська», ім. Калініна. Зі слів головного державного санітарного лікаря Донецька Михайла Шварцбурда, головними причинами високого рівня професійної захворюваності шахтарів є незадовільні умови праці, високий ступінь запиленості повітря робочої зони, важка фізична праця, низький рівень механізації праці тощо. Такі невтішні відомості оприлюднили на засіданні Донецької міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення, організованому управлінням праці та соціальних питань Донецької міськради. Попри сумну статистику, учасники заходу відзначили, що в 2003 р. на підприємствах міста знизилася кількість нещасних випадків на 7,6%, зокрема сталося також зниження травматизму з летальним результатом (на 36%). Протягом минулого року показник виробничого травматизму на шахтах міста знизився на 251 випадок, або на 17%. Проте вже сьогодні керівники вугільних підприємств Донецька зобов’язані розробити заходи щодо оздоровлення умов праці та профілактики профзахворювань, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Шукати правди «нагорі» житомиряни стали менше

Якщо загалом за минулий рік кількість звернень житомирян до міськвиконкому порівняно із попереднім роком збільшилась на 6,2% (всього було розглянуто 12675 заяв і скарг), то кількість звернень, що «пройшли» через державні та наглядові органи вищого рівня (Верховну Раду, облдержадміністрацію, прокуратуру) зменшилася на 153, й тепер вони складають усього 5,6% від загальної кількості. Ці цифри навела в своїй доповіді на засіданні міськвиконкому завідувачка сектора з роботи із зверненнями громадян Лідія Зубрицька. В розмові з «Днем» вона висловила думку, що подібна тенденція є хорошою ознакою, оскільки свідчить про те, що житомиряни стали більше довіряти міській владі, а ще впевнились — якщо для вирішення їхніх проблем є законні підстави, є належне фінансування, то такі заяви задовольнятимуться без указівок «згори». Всього позитивний результат стосовно своїх прохань отримало більше половини громадян, передусім тих, хто звертався по матеріальну допомогу та в інших питаннях соціального захисту (майже 80%). Багато заяв, 2435 (це чи не найбільший показник) надійшло з питань індивідуального житлового будівництва, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Гепатит А відступає

У січні нинішнього року на вірусний гепатит А в Житомирі захворіло 44 дорослi мешканцi міста та 27 дітей, що значно менше, ніж було в жовтні минулого року, коли в місті склалася надзвичайно складна ситуація (тоді загальна кількість житомирян, уражених цією хворобою, сягнула 369 чоловік). Про це повідомив на засіданні міськвиконкому начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Сергій Кобилінський. А спеціально для «Дня» він додав, що в лютому очікується продовження спаду захворюваності на гепатит у місті до рівнів навіть нижчих, ніж у відповідному періоді кількох останніх років. Крім заходів, ужитих медиками, до позитивних факторів, що сприяли поліпшенню ситуації, С.Кобилінський відносить відновлення в січні подачі води на місто в денний період. За його словами, комісія Міністерства охорони здоров’я, яка перевіряла Житомир, зробила висновок, що в жовтні—листопаді минулого року тут був спалах інфекції гепатиту, а не епідемія. Зараз серед інших обласних центрів місто за показником захворюваності на цю хворобу є на п’ятому-шостому місці. Щодо висновків Генеральної прокуратури, яка також робила перевірку причин різкого сплеску гепатиту в місті й вустами деяких її представників оголосила про необхідність зняття з посад низки керівників місцевих медичних установ і санітарно-епідемічних станцій, то С.Кобилінський зазначив, що певні посадові особи міського рівня отримали дисциплінарні стягнення. Проте всі керівники місцевої медицини й санітарії на цей момент залишаються на своїх посадах, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Податківці звітують перед громадськістю

Вiдповідно до поданих за підзвітний період декларацій, на Львівщині сьогодні визнали себе мільйонерами п’ять осіб. За висловом виконуючого обов’язки голови ДПА у Львівській області Юрія Лепецького, це сміливі люди, які не побоялися назвати суми особистих прибутків. Хоча можна припустити, що насправді мільйонерів у області набагато більше. Судячи хоча б з того, що за рік виявлено 12 злочинів, по кожному з яких збитки перевищують 1 мільйон гривень, припинили своє існування 18 підпільних цехів з виготовлення алкогольних напоїв тощо. У 2003 році ДПА забезпечила додатковий збір за наслідками перевірок на Львівщині в сумі 125 млн. гривень, до суду направлено 182 кримінальні справи. Загалом у 2003 році Державна податкова адміністрація у Львівській області мобілізувала до Зведеного бюджету 1869,8 млн. гривень, тобто в порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 214,1 млн. грн. Найбільше податківці зібрали грошей за статтями: прибутковий податок з громадян — 127 млн. грн. та податок на прибуток — 18 млн. грн. Це реальні гроші, які формують державний бюджет. І тому управління правового забезпечення ДПА у Львівській області розглядає можливість подання судового позову на голову Львівської облради Михайла Сендака. Адже, як стверджує Юрій Лепецький, голова облради не раз заявляв, коментуючи результати діяльності податкової на Львівщині, що все це не реальні, а віртуальні кошти, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати