Перейти до основного вмісту

Україна... не Грузія

28 січня, 00:00

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин переконаний, що не вдасться заблокувати прийняття рішення про проведення політичної реформи в Україні. Таку думку він висловив позавчора на зустрічі в Софії з представниками української діаспори в Болгарії, яких він поінформував про хід політреформи в Україні. Як передало агентство Інтерфакс-Україна, кажучи про пропозиції щодо зміни політичної системи в країні, спікер також висловив надію, що українським політикам вдасться ухвалити компромісне рішення, яке задовольнить потреби суспільства. З його слів, на сьогодні в Україні стабільна ситуація. «Політичні обурення обмежуються Печерськими схилами», — наголосив В. Литвин, додавши, що сьогодні політична еліта в Україні живе дещо відірвано від інтересів людей. На його думку, якщо парламенту не вдасться остаточно схвалити законопроект про зміни до Конституції України на наступній сесії, то змінити політичну систему в країні не вдасться протягом подальших десяти років.

Відповідаючи на запитання представників української діаспори про прогнози стосовно проведення політреформи, В. Литвин відзначив, що нині триває активний діалог із цього питання, проведено низку зустрічей із керівниками фракцій і груп у парламенті, які представляють опозицію і більшість, з тим, щоб знайти узгоджені позиції. Зі слів спікера, спірним є питання, яке стосується способу обрання президента України. В. Литвин підкреслив, що особисто для нього проблеми в цьому немає, головне — перерозподіл повноважень. «Краще, якщо це буде консолідоване рішення. Ми всі його підтримаємо», — сказав він.

Кажучи про намір Парламентської Асамблеї Ради Європи розглянути питання про конституційну кризу в Україні, В. Литвин наголосив, що однією з українських особливостей є те, що «сміття виносять із хати». Він ще раз висловив думку, що розгляд цього питання в ПАРЄ призведе до загострення протистояння в Україні, оскільки «кожна сторона тлумачитиме це на свою користь». Голова парламенту підкреслив, що Україна сама повинна ухвалити рішення, без будь-чиїх рекомендацій. В. Литвин також зазначив, що певною мірою до дій, пов’язаних із блокуванням роботи Верховної Ради, низку політичних сил наштовхнув «грузинський варіант». «Але Україна — не Грузія», — сказав він.

Представники діаспори передали В. Литвину відкритого листа з проханням сприяти створенню в Софії на державній основі в рамках національної програми «Закордонне українство» Українського культурно-інформаційного центру. Вони також просять спікера сприяти прийняттю законів стосовно пенсійного забезпечення осіб, які працювали в Україні і які нині проживають за кордоном; прийняттю рішення про визнання ОУН-УПА воюючою стороною в боях за свободу України та надання воїнам ОУН-УПА статусу ветеранів війни. У зв’язку з цим представники української діаспори попросили спікера протягом наступної парламентської сесії втихомирити пристрасті в Верховній Раді, спрямувати потенціал парламенту на законодавче забезпечення життя країни та гарантувати демократичний перебіг передвиборної кампанії та виборів президента України восени 2004 року.

В. Литвин у рамках офіційного візиту української делегації до Болгарії, який закінчився учора, взяв участь у церемонії відкриття виставки архівних матеріалів і фотодокументів «70-та річниця Голодомору в Україні 1932—1933 років». Виступаючи на церемонії, спікер наголосив, що ця експозиція «не переслідує мету викликати співчуття до України й українців». За його словами, це — «могутнє та красномовне застереження від тоталітарних режимів».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати