Перейти до основного вмісту

Оптимістичний фінал

24 січня, 00:00

Учора розпочався дводенний робочий візит президента Росії Володимира Путіна до Києва. Офіційна мета візиту — закриття Року РФ в Україні. «Хочу дати найвищу оцінку всім заходам і низько вклонитися всім, хто брав участь у їх проведенні», — наголосив російський президент.

Серед успіхів президенти особливу увагу звернули на розвиток економічних відносин. Зокрема, на те, що за минулий рік товарообіг між Росією й Україною збільшився на 30%. Президент Леонід Кучма, кажучи про економічну складову співробітництва, висловив задоволення відсутністю розбіжностей в України, Росії, Білорусі та Казахстану в тому, що першим етапом створення Єдиного економічного простору має бути зона вільної торгівлі. На думку Володимира Путіна, розвиток відносин після рішення про створення ЄЕП багато в чому інтенсифікувався. «Ця робота непроста, але вона проходить успішно, дякувати Богу, вона переведена зі сфери політичної у сферу експертів та цілком деполітизована», — сказав учора Путін в Києві. Що ж до ще одного економічного питання — створення газотранспортного консорціуму, російський президент заявив, що «робота могла бути швидшою, але поспіх тут недоречний... Зараз ми підключаємо західноєвропейських партнерів». Зі свого боку Леонід Кучма повідомив, що на початку лютого відбудеться тристороння зустріч Росії, України та Німеччини з цього питання.

Під час церемонії закриття Року Росії в Палаці «Україна», крім взаємних міждержавних компліментів, президенти визнали існування певних розбіжностей. Зокрема, зауважив Леонід Кучма: «Головним підсумком року слід вважати повніше обопільне усвідомлення того, наскільки ми близькі один до одного і водночас наскільки ми відрізняємося один від одного». У зв’язку з цим він нагадав про раптово виниклі посягання російської сторони на український острів Коса Тузла. На думку Президента України, керівництво обох країн зуміло справитися і цивілізовано вирішити проблему. Глави держав також звернули увагу на 350 ту річницю Переяславської ради, яка, як вважає Леонід Кучма, є непоганим приводом для того, щоб осмислити історію відносин двох країн.

Про передвиборну ситуацію в Україні та Росії президенти намагалися не говорити. Щоправда, пiсля прильоту до Києва Володимиру Путіну поставили запитання про його ставлення до можливого третього строку українського колеги. Президент Росії тільки зауважив: «Це — внутрішня справа України. Ми приїхали сюди з іншого приводу».

Продовження теми на стор. "День планети"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати