Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

«П’ять елементів щастя»
27 грудня, 00:00
Цього тижня в центрі уваги були не лише передноворічні турботи, а й події у Верховній Раді. Чимало людей стежило за прийняттям законопроекту про внесення змін до Конституції України. Однак цього разу наші експерти згадують не лише події минулого тижня, а й року, що добігає свого кінця, підбивають певні підсумки та з надією вдивляються в рік майбутній.

Ірина КОЗІНА , заслужений працівник народної освіти України, директор Київського ліцею №38 ім. В.М. Молчанова:

— Зовсім не подобається те, що зараз відбувається в нашому парламенті. Мабуть, політики ще не навчилися вирішувати питання на цивілізованому рівні. Погано, що політичні амбіції дуже часто призупиняють вирішення дуже важливих для держави питань. Через політичнi амбіції вони не вирішуються своєчасно й правильно. І остання полеміка-бійка у Верховній Раді є підтвердженням моїх слів.

Цілий рік, як і напередодні, дуже багато говорили про те, що стосується освітян і освіти взагалі. Виступали з цього питання не один раз, зокрема й у Верховній Раді. Ми підсумовували всі події за рік, і побачили, що освітяни займають останню сходинку в нашому суспільстві. А ми ще говоримо, що XX століття — це століття знань, століття, де знання вирішуватимуть долю країни! Як важко живеться моїм колегам! Особливо в сільській місцевості. Це страхіття! Вони навіть не всі своєчасно отримують свою мізерну зарплатню. Я вже не кажу про всі ці законні надбавки, які повинні бути. Наша зарплата не відповідає ніяким нормам. Соромно про це навіть говорити. Кожна країна визначається кількома позиціями: ставленням до дітей, до старих людей і відношенням до жінки. По всіх цих позиціях — наскрізний пролом. І, на жаль, ці питання не вирішуються.

Приємно закінчився наш українсько-голландський проект, який ми розробляли в Асоціації керівників шкіл України. Цей проект пов’язаний з професійною стандартизацією діяльності директора школи. Ми повністю обновлюємо менеджмент відповідно до європейських вимог, пояснюємо, яким повинен бути сучасний директор, щоб його школа була дійсно сучасною. Ми написали дві роботи, присвячені цьому питанню. Нас підтримало Міністерство освіти, Інститут удосконалення керівних кадрів. Адже, щоб керувати школою, як і будь-яким підприємством, треба вчитися. Ми також розробили й видали нові підручники: «Освітній менеджмент» і «Стандарт професійної діяльності директора школи». Усе це — завдяки співпраці з голландцями, які відомі в Європі своєю діяльністю з менеджменту. В нашій школі в ці дні ми готуємося до різних концертів і виступаємо в інтернатах для дітей, які позбавлені батьківської опіки або з фізичними вадами. Для наших дітей це дуже важливо і стало вже традиційним. На цьому тижні ми виступали з великим успіхом. Ми навіть спромоглися дати концерт для дітей, якi мають розумові вади. Усі дуже хвилювалися, навіть їхні вихователі, але все пройшло успішно, діти адекватно реагували на нашу концертну програму та подарунки, які ми їм приготували. Для нас це дуже важливо.

Ми з оптимізмом дивимося в новий рік і, думаю, 2004 рік принесе дуже багато успіху для людей, які уміють працювати. Сподіваюсь, що питання, які у цьому році не було вирішено, все ж таки вирішаться.

У четвер наш сьомий клас підготував чудову виставу «П’ять елементів щастя». Оце радує. Взагалі діти сьогодні радують більше, ніж дорослі. Тому гадаю, нам, дорослим, треба багато чому повчитися у дітей.

Віталій КОРДЮМ , завідувач відділу Інституту молекулярної біології й генетики НАН України:

— Мені дуже важко говорити про події, які відбуваються на високих щаблях державної діяльності. Про події, які відбуваються, наприклад, в Пакистані, Ірані, бо вони настільки далекі, що їх важко оцінити. У нас в Україні — йде буденне життя. Найкраще те, що людство готується до Нового року. Проймає цікавість, що буде в наступному році. Адже обіцяють, що наступний рік буде досить цікавим. А ще була бійка в парламенті — це теж цікаво...

Світлана ЛИПИНСЬКА , психолог, хореограф:

— Для мене як для приватного підприємця добре те, що за останні передноворічні дні не підняли і не скасували єдиний встановлений податок. Це животрепетна тема для мене. Я сплачую єдиний податок, який наші законодавці загрожували або взагалі скасувати, або підняти ставку вдвічі. Добре, що все залишили так, як було. Дуже багато відбувається поганого, але я намагаюся якось із цього вибиратися. Щойно вмикаєш телевізор, щоб подивитися новини, то з дня на день бачиш — щось вибухає, когось вбивають. Тому я принципово не дивлюся новини. Адже в новинах майже ніколи нічого хорошого не висвітлюють. Ось що розчаровує щодня. Зате в суботу буде звітний концерт ансамблю, з яким я працюю, — це дуже важливо для нас, оскільки готувалися до нього півроку. Концерт буде присвячений Новому року. Подібні концерти ми традиційно робимо двічі на рік: влітку як випускний та взимку як новорічний для своїх друзів, знайомих, близьких, для всіх, кому це цікаве, хто нас любить, хто хоче порадувати себе та підтримати нас.

Валерій РУДЕНКО , виконавчий директор Українського фонду науково-економічного та юридичного співробітництва:

— Украй поганою можна назвати роботу Верховної Ради. І всі парламентарії в цьому винні. Гадаю, давно потрібно всіх переобрати. Не радує і ситуація в Іраку. Стикаються космополітичні інтереси, а страждають- то люди! Виповнюється чотири з половиною роки доньці. У четвер купив їй новорічний костюм Сніжинки, і вона щаслива. Це вважаю хорошим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати