Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Рада не Дума

23 грудня, 00:00

Почувши коментар результатів виборів до російського парламенту від Президента України Леоніда Кучми: Україна не Росія, повністю з ним згоден. Дійсно, Дума не Рада. Чесно кажучи, я навіть позаздрив росіянам, які показали вибори до Думи. По-перше, перемогу на виборах отримали політичні сили, які відстоювали інтереси держави. Різні позиції, різні погляди, різні методи, а мета одна — інтереси Росії. По-друге, вибори продемонстрували повну деградацію компартійної номенклатури. Деградація досягла такого рівня, що найчисленніша партія, озброєна «передовою теорією» виявилася нездатною протистояти одному Жириновському, який практично сам досягнув такого ж результату, як уся компартноменклатурна рать. Це закономірний результат. Довгі роки перебуваючи при владі, компартноменклатура (прошу не плутати з компартією, рядові комуністи ніколи не були при владі) повністю ізолювала себе від народу. Самі правили країною, товаришували один з одним, призначали себе на вищі посади, одружували своїх дітей, знову призначали на посади уже своїх дітей, знову одружували і т. д., і як кожна обмежена замкнена система були приречені на виродження — це закон природи, у результаті компартноменклатура виявилася просто нездатною управляти країною і величезна держава розвалилася. Результат усім нам відомий. А залишки компартноменклатури, які знайшли притулок під дахом компартій, жодних висновків не зробили, нових яскравих особистостей до своїх рядів не залучили, осмислити уроків історії не змогли і продовжували існувати на ностальгічних настроях народу. По-третє, вибори до Думи показали, що влада у Росії блискуче провела операцію щодо відсторонення олігархів від влади. Олігархам недвозначно дали зрозуміти, що завдання бізнесменів — заробляти гроші, а не займатися політикою, і вельми ясно показали на те місце, де вони мають сидіти. Ті, хто це зрозумів, будуть скуповувати стратегічні об’єкти і галузі у сусідніх державах, у той час коли політики будуть натискати на кнопки у Думі, а хто не зрозумів — розпродуватиме те, що має. Інтереси бізнесу не завжди співпадають з інтересами держави, тому пріоритети росіяни розставили однозначно на користь держави.

Це перше враження від минулих виборів до Думи. Не буду оцінювати, добре це чи погано — це право росіян і вони самі зможуть дати відповідну оцінку. Мене більше хвилює питання, чи зможуть наші парламентарії на належному рівні відстоювати інтереси нашої держави у взаємовідносинах із Думою.

Наша Верховна Рада дійсно відрізняється від Держдуми. Якщо росіяни своїх олігархів усунули від влади, то наша Верховна Рада фактично перетворена на заклад, що лобіює інтереси окремих бізнесменів і фінансових груп. Представники переважної меншості — представники великого бізнесу, які складають частку відсотка від чисельності населення країни, а займають переважну більшість місць у парламенті, і вони так зайняті розв’язанням власних питань, що зібрати їх у залі можна тільки по четвергах і то не завжди. Який висновок? У всіх бідах винні москалі, підказують політтехнологи, куплені представниками переважної меншості. Ні, винні націоналісти, це вони живуть за рахунок наших областей, — підказують інші політтехнологи, куплені тими ж представниками переважної меншості. І ніхто не скаже, що ні москалі ні націоналісти тут ні до чого, а головна причина у самих представниках переважної меншості.

Але Україна не Росія, і Рада не Дума. Російська влада направляє олігархів до сусідніх країн прикупити стратегічно важливі об’єкти, а українські олігархи діють навпаки... Залишилося вирішити основне питання — замість всенародно обраного президента обрати генерального секретаря партії парламентських мільйонерів. І головні захисники народу комуністи згодні — сказали що робитимуть усе, щоб знайшлося триста голосів. Поздоровимо себе...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати