Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

13 листопада, 00:00

Україна може відправити 350 миротворців до Ліберії

Україна може направити до Ліберії близько 350 вояків миротворчого контингенту та до 20 осіб миротворчого персоналу. Це визначено проектом закону про затвердження рішення Президента України направити миротворчий контингент для участі в місії ООН у Ліберії. На розгляд парламенту цей документ подав Президент. Він пропонує визнати доцільною відправку українського миротворчого контингенту до Ліберії. У документі зазначено, що участь України у врегулюванні конфлікту в Ліберії відповідає інтересам підтримки миру та безпеки, національним інтересам країни. Кабінет Міністрів має забезпечити підготовку та відправку українського миротворчого контингенту й миротворчого персоналу, а також необхідне фінансове й матеріально-технічне забезпечення їхньої діяльності. Як повідомлялося, пропозицію відправити миротворців до Ліберії зробили президенту України Л. Кучмі в Нью- Йорку під час 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Міністр оборони України Євген Марчук заявляв про готовність країни направити миротворчий контингент до Ліберії. За його словами, Україна може підготувати для відправки до Ліберії як бригаду, так і батальйон.

Опозиція звинуватила Шеварднадзе у змові

Прес-секретар грузинського лідера Каха Імнадзе назвав абсурдними та «висмоктаними із пальця» заяви лідерів опозиції про те, що Едуард Шеварднадзе має намір провокувати міжетнічні конфлікти у Грузії та просити допомоги у сусідів для боротьби з опозицією. У вівторок увечері лідери опозиційних «Єдиного національного руху» Михайло Саакашвілі та блоку «Бурджанадзе — Демократи» Зураб Жванія, виступаючи в ефірі телекомпанії «Мзе», заявили, що Е. Шеварднадзе уклав певні таємні домовленості з главою Аджарії Асланом Абашидзе та направив його для досягнення подальших домовленостей до Вірменії й Азербайджану. Прес-секретар президента Грузії заявив журналістам, що візит А. Абашидзе до Єревана планувався давно і не пов’язаний із перебуванням у Батумі 10 листопада Едуарда Шеварднадзе. «Коли бувають конспіративні плани, це не афішується, тому всі домисли про таємні цілі візиту Аслана Абашидзе до Єревана висмоктані з пальця», — заявив К. Імнадзе. Він повідомив, що із Єревана глава Аджарії вирушить до Баку. Разом із тим прес-секретар грузинського лідера назвав «абсурдними й образливими для сусідніх держав припущення про те, що місія глави Аджарії — просити про допомогу для стабілізації ситуації у Грузії», — сказав він.

«Південноамериканське євро»

Країнам Південної Америки час розпочати думати про запровадження єдиної валюти та створення єдиного парламенту. Таку думку висловив начальник громадської канцелярії президента Бразилії Жозе Дірсеу. Виступаючи у бразильській столиці, він наголосив, що державам регіону «необхідно дивитися за межі простої економічної інтеграції. Слід думати про соціально-економічне, політичне й культурне об’єднання, про єдиний парламент та єдину валюту». Він зауважив, що Бразилія й Аргентина відіграють у цьому процесі дуже важливу роль, і необхідно розпочинати здійснення «великих проектів, подібних до тих, що реалізує Європейський Союз». На субконтиненті вже діє Південноамериканський спільний ринок, до якого входять Аргентина, Бразилія, Парагвай та Уругвай, а асоційованими членами є Болівія та Чилі. У грудні минулого року керівники цих країн оголосили про створення Валютного інституту, який має виробити пропозиції про введення єдиної грошової одиниці в цьому регіоні. Одночасно Національний конгрес Бразилії активно працює із законодавцями інших країн Південної Америки з метою досягнути домовленості про створення єдиного парламенту держав, які входять до Південноамериканського спільного ринку, зазначає агентство ЕФЕ.

Конгрес США схвалив санкції проти Сирії

Конгрес США остаточно схвалив законопроект про запровадження санкцій проти Сирії. У Сенаті санкції схвалили 89 законодавців, проти проголосували четверо. Цей законопроект минулого місяця схвалила Палата представників. Тоді ж президент США Джордж Буш заявив, що підпише його у разі прийняття його Сенатом. Закон передбачає запровадження дипломатичних й економічних санкцій проти Сирії, яку звинувачують у підтримці тероризму та спробах придбати зброю масового знищення. Документ передбачає, зокрема, заборону американського експорту та інвестицій до Сирії, скорочення американського дипломатичного представництва у країні та обмеження на пересування по США сирійських дипломатів. Крім того, згідно з документом, уряд США має право заморожувати рахунки Сирії у США та забороняти польоти сирійської авіації в американському повітряному просторі. Від Дамаску США вимагають виведення 20 тис. сирійських військовослужбовців із Лівану, припинення підтримки терористичних організацій та спроб придбати зброю масового знищення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати