Прорив пісенної блокади
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031031/4196-17-1.jpg)
Відтоді, як з’явилася пісня Олега Газманова «Офіцери», вона стала невід’ємною частиною всіх офіцерських свят і застіль. Щоправда, фразу «Офицеры-россияне» завжди автоматично міняли на «офицеры-киевляне» або «офицеры-донетчане» тощо.
Сьогодні актуальна група «Любе». Її військові пісні «Давай за...», «Батяня комбат» тощо впевнено тримають перші місця в хіт-парадах музичної прихильності офіцерів української армії.
І хоч йдеться в цих піснях про захист «России-матушки», віршовані почуття, покладені на прості душевні мелодії, не залишають байдужими нікого.
Але особисто мене насторожують. Адже пісня для солдата — це не просто мелодія і слова. В армії це завжди щось більше. Це патріотизм, настрій на виконання бойового завдання. Це, зрештою, якийсь вербальний код, що програмує людину на певні почуття, емоції і навіть дії. Прикро, що наша естрада, українська, ну просто ніяк не претендує на конкуренцію в цій ніші. А могли б поборотися за військові серця! Тим самим і країні своїй допомогти. Творчо.
Першим російську пісенну блокаду прорвав київський автор та виконавець Олег Гаврилюк. До цього моменту він був відомий як співак у стилі «шансон». Його пісні «Алиса» і, особливо, «На перроне плачут розы» неодноразово займали верхні рядки хіт-парадів українських радіостанцій.
Близько року тому доля звела його з офіцерами запасу компанії «Епос». Необхідність відремонтувати комп’ютер переросла в тривалий творчий союз відставників і композитора.
Життя, устрій і особливі стосунки між офіцерами, які вони зуміли зберегти навіть у бізнесі, не могли залишити Олега Гаврилюка байдужим. Так народилася пісня «Офицерская честь». Уперше вона прозвучала зі сцени Центрального будинку офіцерів у День Збройних сил України 6 грудня 2002 року. Всі технічні витрати з організації концерту для військовослужбовців та членів їхніх сімей київського гарнізону взяло на себе підприємство офіцерів запасу «Епос». А Олег близько двох годин співав безплатно. На пісні «Офицерская честь» зал піднявся. Чоловіки мовчали. Багато жінок плакали... Напевно, це саме та пісня, яку українські військові так чекали всі ці 11 років незалежності...
Пройшов рік. Співпраця Олега з військовими запасу з «Епосу» триває. На пісню «Офицерская честь» готовий відеокліп, прем’єра якого відбудеться у неділю, 2 листопада, в програмі «Нова армія» (Перший Національний, 10.15). Подивіться. Послухайте. Оцініть.
«Офицерская честь не менялась от звезд на погонах./ Офицерская честь не искала в боях орденов./ Кочевала она, замерзая в солдатских вагонах,/ Возвращая живыми назад молодых пацанов...»
Час кинути виклик традиційній російській естраді. Боротьба за серця українських глядачів та слухачів у погонах починається. Не пропустіть.