Коротко / УКРАЇНА
13% — всі рівні перед бюджетом
Президент України Леонід Кучма підписав прийнятий парламентом 22 травня Закон про податок на доходи фізичних осіб. Він набуде чинності 1 січня 2004 року. Після цього ставка оподаткування становитиме (незалежно від доходів) 13%, а в майбутньому її збільшать до 15%. Сьогодні її визначають за шкалою від 10% до 40%, при цьому 20-відсоткова ставка діє з рівня 170 грн. на місяць (менше $32), 30% — з 1020 грн. ($190), 40% — з 1700 грн. на місяць ($320), а мінімальний неоподатковуваний мінімум доходів становить усього 17 грн. Для всіх платників податків закон встановлює соціальну пільгу — розмір доходу, який не оподатковуватимуть. Вона прирівнюється до однієї мінімальної зарплати (з розрахунку на місяць), законодавче встановленої на 1 січня звітного податкового року, але введуть її у дію не відразу, а після перехідного періоду. В 2004 році податкова пільга становитиме 30% від остаточної, в 2005-му — 50%, в 2006-му — 80%. Із 2007 року податкову соціальну пільгу надаватимуть повністю.
У Україні зменшується рівень злочинності
Про це повідомив учора журналістам міністр внутрішніх справ Юрій Смирнов. У той же час він підкреслив, що поліпшення статистичних показників злочинності не має позначитися на рівні боротьби з нею. «Навіть якщо обстановка буде у два, десять разів кращою, ми не будемо говорити про благополуччя», — сказав він. Генеральний секретар Інтерполу Рональд Кеннет Ноубл, відповідаючи на запитання журналістів, назвав види злочинної діяльності, які найбільш цікавлять Інтерпол в Україні: торгівля людьми, транзит наркотиків через територію країни, піратство у сфері інтелектуальної власності. У той же час, він підкреслив, що ці види злочинів властиві багатьом країнам. Відповідаючи на запитання журналістів про те, наскільки поширені в Україні злочини, пов’язані з незаконним продажем донорських органів, Ю. Смирнов відзначив, що такі злочини поодинокі. «Тут немає тенденції, немає системи», — сказав він.
У парламенті — цейтнот
Нинішній тиждень — останній робочий тиждень III сесії Верховної Ради четвертого скликання. На порядок денний винесено 208 законопроектів — передає Інтерфакс-Україна. Зокрема, парламент планує визначитися щодо спрямування до Конституційного суду законопроектів про внесення змін до Конституції, прийняти спільну україно-польську заяву в зв’язку 60-річчям трагічних подій на Волині, ухвалити рішення щодо аграрних законопроектів, а також щодо обрання суддів. Серед внесених на порядок денний законопроектів — 9 Президент визначив як першочергові та 6 уряд визначив як невідкладні. Планується провести три дні голосування — у середу, четвер та п’ятницю. Сьогодні, у вівторок, у парламенті пройде День уряду, на якому заслухають інформацію Кабінету Міністрів про виконання заходів щодо вступу України до Світової організації торгівлі. Прийняття спільної україно-польської заяви стосовно 60-річчя подій на Волині заплановане на четвер. Зі слів спікера парламенту Володимира Литвина, цей документ відпрацьовано двома робочими групами — з української та польської сторони, й існує домовленість із польським парламентом про одночасне прийняття цього документа. На четвер також заплановане прийняття рішення про спрямування до Конституційного суду президентського і парламентського законопроектів про внесення змін до Конституції. У п’ятницю відбудеться закриття III сесії Верховної Ради четвертого скликання.
Чотири «пральнi», 48 «фiрм» i 13 пiдпiльних цехiв
Нинішнього року податковою міліцією Рівненської області викрито 112 злочинів, 62 iз яких кваліфікуються як тяжкі або особливо тяжкі. Під прицілом оперативників-податківців опинилися чотири конвертаційні центри, 48 фіктивних фірм та 13 підпільних цехів iз виготовлення товарів народного споживання, причому три з них займалися нелегальним виробленням алкогольної продукції. Наприклад, одне із підприємств у Зарічному, власник якого, орендуючи місцевий завод продтоварів, за пільговими цінами закуповував спирт нібито для виробництва одеколону. Але замість цього розливав отримане пійло у пляшки і збував горілку-фальсифікат у інших регіонах України і навіть за кордоном. Під час податкового рейду самого підприємця-злочинця на місці не виявилось, тож його оголосили до розшуку. Загалом же, за словами начальника податкової міліції Рівненщини Василя Костюка, протягом першого півріччя її співробітники вилучили товарів незаконного та контрабандного походження на 500 тисяч гривень, повернули в Україну валюти в розмірі понад $55 тисяч, попередили 30 фактів незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму 4,6 мільйона гривень, — повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Благодійнність вічних суперників
13 липня у Києві відбудеться матч ветеранів непримиренних футбольних суперників — київського «Динамо» та московського «Спартака» — зразка 70—80-х років. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна у Федерації футболу України, у складі московського «Спартака» на полі з’являться Рінат Дасаєв, Сергій Горлукович, Борис Позняков, Вагіз Хідіятуллін, Геннадій Морозов, Георгій Ярцев, Валерій Гладилін, Федір Черенков, Сергій Родіонов, Ренат Атауллін, Олег Кужлев, Юрій Суслопаров, Гурам Аджоєв, Олександр Сорокін, Сергій Шавло, Муксім Мухамадієв. Тренери — Микита Симонян, В’ячеслав Єгорович. У складі київського «Динамо» гратимуть Віктор Чанов, Михайло Михайлов, Анатолій Дем’яненко, Олег Кузнєцов, Володимир Трошкін, Володимир Мунтян, Сергій Шматоваленко, Андрій Баль, Олексій Михайличенко, Павло Яковенко, Геннадій Литовченко, Юрій Калітвінцев, Володимир Бессонов, Іван Яремчук, Василь Євсеєв, Іван Шарій, Олег Блохін, Ігор Бєланов. Тренери — Андрій Біба, Євген Котельников. Початок матчу о 17.00. Якщо за основні 80 хвилин не визначиться переможець, суперники битимуть післяматчевi пенальті. Вартість квитка символічна — 1 гривня. Всі кошти, виручені від продажу квитків, у перерві матчу вручать представникам ліцею, де навчаються діти співробітників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов’язків.
Випуск газети №:
№114, (2003)Рубрика
День України