Про компенсації домовилися, про суми — ні
Україна та Ізраїль в ході останнього раунду переговорів у Тель-Авіві практично прийняли текст міжурядової угоди iз врегулювання претензій, які виникли внаслідок катастрофи літака Ту- 154 4 жовтня 2001 року, сказав на зустрічі в прес-клубі МЗС голова української державної комісії, держсекретар МЗС Олександр Чалий. За його словами, проведення подальших переговорів ще потребуватиме визначення суми компенсаційних виплат родичам загиблих у катастрофі — «те, що ми пропонуємо, не сприймається до кінця представниками ізраїльського уряду». Який саме формат буде знайдено — ще одна зустріч державних комісій, або ж використання дипломатичних каналів, за словами Чалого, визначиться пізніше. Держсекретар МЗС України заявив, що українська сторона наголошує на своєму прагненні становити механізми компенсаційних виплат до другої річниці катастрофи літака авіакомпанії «Сибирь», збитого над Чорним морем українською ракетою. Україна, за його словами, прагне запропонувати чіткі механізми для цього, а державний бюджет передбачає необхідні для цих виплат кошти.
В тому, що стосується переговорів з російською стороною, то, за словами дипломата, окрім питання суми компенсацій, існують і інші неузгоджені питання. Він відмовився їх назвати, так само, як і конкретні суми виплат. Як повідомив Чалий, українська сторона була готова їх оголосити, але на пропозицію російської та ізраїльської сторін було прийнято рішення не коментувати цього питання в пресі. Наприкінці червня — на початку липня відбудеться ще один раунд переговорів з російською делегацією.
Держсекретар МЗС України також сказав, що він не коментує повідомлень російської преси на цю тему. В тому ж, що стосується розпочатих частиною родичів загиблих у катастрофі судових процесів, то, за словами дипломата, Україна наполягає на політичному, позасудовому врегулюванні проблеми.
У катастрофі, що сталася 4 жовтня 2001 року, над Чорним морем українською ракетою було збито літак Ту-154 авіакомпанії «Сибирь» рейсом Тель-Авів — Новосибірськ. В результаті загинуло 78 пасажирів і членів екіпажу, переважно ізраїльських громадян.
Україна, як відомо, наполягає на тому, що, оскільки в результаті роботи двосторонньої комісії з розслідування катастрофи було визначено, що вона сталася внаслідок фатального збігу обставин, то йдеться про добровільні виплати ex gratio.
Випуск газети №:
№98, (2003)Рубрика
День Планети