Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

16 квітня, 00:00

У посольстві Росії презентували «Діалоги»

Учора в посольстві Російської Федерації в Україні відбулася презентація журналу «Діалог. Україна — Росія». Надзвичайний i Повноважний Посол в Українi Віктор Черномирдін, який був присутній на презентації, кваліфікував його як «серйозне видання». У своєму виступі він особливо підкреслив той факт, що «Діалог» вийшов українською мовою, і висловив надію, що незабаром цей журнал буде представлено і в Україні, і в Москві російською мовою. Майже на трьох сотнях сторінок цього розкішно оформленого видання — нинішній стан відносин наших двох країн, їхнє минуле і майбутнє. Найбільший інтерес викликає розділ історії (тут, до речі, можна зустріти і постійних авторів «Дня»). У ньому розміщено, зокрема, і невідомий раніше матеріал про роки життя Грушевського в Росії, про російські автономії в Україні на початку минулого століття, про християнство у середньовічному Києві, про бойову побудову козацького війська часів гетьмана Сагайдачного. Це третій спецвипуск науково-публіцистичного журналу «Діалог. Історія, політика, економіка», який видає авторський колектив під керівництвом академіка НАНУ Івана Кураса. Попередні два випуски було присвячено відносинам нашої країни з Німеччиною і Францією, повідомляє Діана БАЗИЛЯК , «День»

У Сумах — митний ювілей

Днями Сумська митниця відзначила 11-ту річницю з дня створення: перший митний пост почав діяти у Сумах ще за радянських часів, коли італійці будували тут завод важковагових труб. Набутий досвід допоміг адаптуватись до нових реалій вже у незалежній Україні. Як повідомив старший інспектор по зв’язках з громадськістю Ігор Назаренко, минулого року зовнішньоторговельна ситуація в зоні діяльності митниці була досить жвавою. Україна експортувала товари до сорока восьми країн світу, натомість ввозила з тридцяти двох. У грошовому вимірі обсяг експорту перевищив імпорт більш ніж на 700 мільйонів гривень. Основними ж партнерами з числа країн далекого зарубіжжя виступали Китай, Німеччина, Нідерланди, США та Велика Британія. Близько сорока відсотків товарів, що вивозяться сьогодні за кордон, складає високотехнологічна продукція: промислове обладнання та устаткування. Поступово завойовує зарубіжні ринки і наша харчова промисловість: особливо користуються попитом вітчизняні сири та сухе молоко. Загалом у 2002 році через пункти пропуску Сумської митниці було пропущено понад півмільйона тонн комерційних вантажів, до Державного бюджету перераховано понад 88 мільйонів гривень, повiдомляє Алла АКІМЕНКО , Суми.

Виставка хорошого смаку

У середу 16 квітня у Палаці мистецтв «Український дім» відкривається всеукраїнська фотовиставка «Жінка — любов моя». На вернісажі представлено 120 фоторобіт 97 авторів з 19 областей України — Києва, Криму, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, Полтави, Івано-Франківська, Одеси, Львова, Чернігова, Севастополя, Сум, Рівного, Краматорська та інших. Хороший смак — основна прикмета цієї виставки. Висока технічна досконалість знімків, різноманітність жіночих образів та сюжетів розкривають неповторну роль жінки у сучасному українському суспільстві. На виставці будуть представлені роботи відомих майстрів Спілки фотохудожників України: Миколи Селюченка, Тетяни та Олександра Сергієнків, Валерія Левіщенка, Леоніда Мілевського, Євгена Кома, Наталії Компанцевої, Олега Бурбовського, Валентини Опольської, В’ячеслава Костюкова, Миколи Завгороднього, Євгена Комарова, Олександра Харвата, Леоніда Шевчука та інших. Українське фотомистецтво посідає чільне місце в світі, особливо в останні 10 років. Цьому відчутно сприяв вступ Спілки фотохудожників України у ФІАП — Всесвітню Федерацію фотомистецтва при ЮНЕСКО. За цей час наші митці завоювали на престижних міжнародних виставках і конкурсах під егідою ФІАП понад 2500 різних нагород: «Гран-прі», золотих, срібних і бронзових медалей, призів, дипломів тощо. 60 членів Спілки удостоєні почесних міжнародних звань ФІАП.

Викраденого директора звільнено

Директор Новоселицького лікеро-горілчаного заводу, викрадений в Чернівцях тиждень тому, завдяки оперативним і професійним діям буковинської міліції живим і неушкодженим повернувся додому. Про перебіг подій цієї резонансної справи на прес- конференції розповів начальник Управління МВС України в Чернівецькій області Василь Плав’юк. 51-річного Ігоря Андрійовича Нежурбіду, директора Новоселицького лікеро-горілчаного заводу, невідомі викрали ввечері 6 квітня. Наступного дня вони зателефонували його родині, вимагаючи 300 тисяч доларів США, і заборонили звертатися до міліції. Але чутки про викрадення поширювались, і незабаром повідомлення з’явилися в засобах масової інформації. Міліція вважає, що це могло зашкодити слідству, впродовж тижня офіційних коментарів про його перебіг не було. Тепер уже стало відомо, що міліція увесь час стежила за телефонними переговорами викрадачів, розроблялись різні версії, для проведення операції з Києва прибув заступник начальника Головного управління боротьби з організованою злочинністю генерал Микола Хащовий, про її хід постійно доповідали міністру та його заступникам. Ігоря Нежурбіду було знайдено на дачі у місті Чорткові Тернопільської області, де його стерегли двоє злочинців. Всього у цій справі заарештовано п’ять осіб, найстарший з них 1952 року народження, наймолодший — 1962, вони мешканці Тернопільської та Івано-Франківської областей. У злочинців вилучено нарізну зброю та набої до пістолета. Потерпілий оговтується від пережитого, слідство триває, а про справу говорять як про таку, аналогу якій на Буковині ще не було, повiдомляє Наталія ЖИТАРЮК , Чернівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати