Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

10 квітня, 00:00

65 — вік мудрості

Учора Президент України Леонід Кучма нагородив посла Росії в Україні, спеціального представника російського президента з питань розвитку торгово-економічних відносин з Україною Віктора Черномирдіна орденом Ярослава Мудрого 5-го ступеня. Як повідомило управління прес-служби глави держави в середу з посиланням на відповідний указ, В. Черномирдіна нагороджено за видатний внесок у розвиток українсько-російських відносин, вагому особисту роль у зміцненні дружніх зв’язків між народами двох країн, передає Інтерфакс-Україна. Цього дня Віктор Черномирдін святкував 65-річчя від дня народження.


Вінницький інвалід міг стати «власником» 20 іномарок

Прокуратура Вінниччини наклала арешт майже на 100 автомобілів 2000—2002 років випуску, які ввозили в Україну і намагались безкоштовно розмитнити на Могилів-Подільській митниці регіону. Як повідомив журналістам головний прокурор області Дем’ян Жученко, хто займався цим бізнесом, ще не встановлено. Але прокурор запевняє, що говорити про причетність посадовців до автомобільних афер підстав немає. Як і стверджувати, що в області працює автомобільна мафія. Хоча, як сказав прокурор, була відпрацьована ціла схема безкоштовного розмитнення дорогих іномарок. Спритні ділки за допомогою голів сільських рад шукали у віддалених селах стареньких інвалідів і за кілька сотень гривень викуповували їхні пільги, що дають право здійснювати пільгове митне оформлення без сплати мита, акцизного збору та податку на додану вартість автомобіля. Так, на ім’я одного інваліда війни, але без його відома, безкоштовно розмитнили 20 найсучасніших іномарок. Неспівмірна з пенсією інваліда покупка насторожила митників. За їх ініціативою, прокуратура викрила махінації, тому митники теж не в числі підозрюваних. Але й не кожен багач дозволить собі машину, тільки за розмитнення якої треба заплатити 45 тисяч доларів. Цей автомобіль у числі затриманих. А з 20 іномарок, які намагались «повісити» на згаданого інваліда, від держави приховали податкових зборів на суму 1,5 мільйона гривень. Зараз ці машини стоять просто неба на майданчику митниці. Звісно, що псуються, але їхні господарі не з’являються. Бажаючих придбати майже нові іномарки чесним шляхом теж нема. Прокурор області вважає, що ці порушення стали можливими внаслідок недосконалості закону про пільги для інвалідів. Мирослава СОКОЛОВА , Вінниця

Збройні сили скаржаться на незахищеність

69% кадрових військовослужбовців Південного оперативного командування Збройних сил України оцінюють рівень своєї соціальної захищеності як низький. Такі дані, оприлюднені в ході спільного засідання комітету Верховної Ради з національної безпеки і оборони та військової ради Південного оперативного командування ЗСУ, наводить Інтерфакс-Україна з посиланням на командувача військами Володимира Можаровського. В. Можаровський зазначив, що з вересня минулого року кількість військовослужбовців, які дають низьку оцінку своїй соціальній захищеності, зросла на 4%. Однією з головних соціальних проблем він назвав житлову. За його словами, невирішеність соціальних проблем заважає здійсненню програм із комплектування Збройних сил військовослужбовцями-контрактниками. У цей час у оперативному командуванні проходять службу 4805 військовослужбовців за контрактом, що становить 19% від загальної штатної чисельності сержантів і солдатів, замість 30% раніше запланованих. Ті ж соціальні проблеми залишаються невирішеними й у процесі скорочення Збройних сил, підкреслив він. Минулого року в Південному оперативному командуванні було скорочено 1630 військовослужбовців. Загальна кількість скорочених з початку процесу реформування ЗСУ в Південному оперативному командуванні становила понад 17 тис. осіб. Планується, що 2003 року в оперативному командуванні буде скорочено 10521 військовослужбовець і 2903 працівники.

Готельний бізнес «відпустять»

З першого січня наступного року вітчизняний готельний бізнес починає жити за видозміненими правилами — завдяки зусиллям зацікавлених сторін не так давно 390 депутатів проголосували за скасування готельного збору (п’ятеро народних обранців утрималися, голоси «проти» не прозвучали). Президент закріпив це рішення доповненнями до Закону «про місцеві податки та збори». В той час, як у більшості цивілізованих країн про подібний збір або не чули, або встановлювали його у розмірі 4— 5%, (у сусідній Росії, до речі, від нього відмовилися ще у 95-му), Україна досі постійно піднімала «планку»: оскільки законом передбачається граничний рівень збору в 20%, деякі діячі в регіонах встановлювали його по максимуму — цей податок надходив до регіональних бюджетів. Переконували депутатів у необхідності його скасування довгих шість років. Результати турботи про місцеві бюджети такi: за шість років припинили свою роботу 138 готелів (або 30 тисяч місць), відновлення передчасно спочилих готелів голова Держтурадміністрації Валерій Цибух оцінив на позавчорашній прес-конференції в 1 млрд. доларів.

Власне, складність рішення з питання скасування збору була пов’язана, насамперед, з вищезазначеним «місцевим» значенням податку. Контраргумент В. Цибуха: 57 млн. гривень, що збираються усього по Україні (причому 45% суми припадає на столицю) — явно скромне поповнення регіональних «скарбничок». Тим часом скасування збору автоматично дасть додаток до основних податків за рахунок збільшення завантаженості у готелях. Недалекоглядність політики «не з’їм, то надкушу», за словами голови парламентського Комітету з питань молодіжної політики, спорту і туризму Катерини Самойлик, можна проілюструвати іншим прикладом: на обслуговування податку з туристично-екскурсійної діяльностi, скасованого депутатами минулого скликання, йшло втричі більше коштів, ніж стягувалося завдяки йому.

Опубліковані у липні нові тарифи українських готелів на наступний рік уже сприятимуть інтенсифікації притоку іноземців. За словами директора столичного готелю «Дніпро» Людмили Луганової, сьогодні в Україні розглядаються нові пропозиції стосовно готельного бізнесу. Наприклад, «списувати» на витрати половину з обігових коштів, вкладених у реконструкцію. А також скасування або зменшення ПДВ на ввезення матеріалів та обладнання для реконструкції або будівництва готелів — це, до речі, практикується, знов-таки, у сусідів — росіян. Наталія МЕЛЬНИК, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати