«Вершники» на марші
Нова екстрим-програма, анонсована «Інтером» , стартувала в неділю в прайм-тайм. Влад Ряшин в інтерв’ю «Дню», представляючи Україні майбутню програму, закликав подивитися ширше на цей проект. Адже, за його словами, це не просто шоу, учасники не тільки долають важкі перешкоди, але, найголовніше, — себе. На думку голови правління «Інтера» , проект показує, як звичайні люди стають вище за обставини.
У програми є своя легенда: сім вершників повинні прийти до певного міфологічного африканського міста, де здiйснюються бажання, і врятувати його від сил зла. Щоправда, проблема у тому, що сьогодні це місто зникло, його також треба знайти. Команда «Еквітес» («Вершники») складається з трьох професіоналів екстриму, які пройшли цілу серію підготовчих етапів і знаходяться в Африці, і чотирьох непрофесіоналів. Відбором останніх під пильним оком глядачів «Інтера» у першій програмі й зайнявся всім відомий російський актор Владислав Галкін, людина також підготовлена до екстремальних умов проведення програми.
До речі, про ведучого. Вибір «Інтера» зрозумілий: Владислав вів такі програми, без дублерів знімався у російських екстрим-серіалах і за всіма статтями на роль ведучого підходить. А якщо врахувати той факт, що програму можна показати і російському глядачу, такий вибір ведучого подвійно виправданий. Щоправда, виникає запитання, а де круті українські хлопці? В усій країні не знайшлося професійного ведучого програми з належною фізичною підготовкою і позитивним іміджем?
Драматургія програми. Проект має дві драматургічні лінії: перша — пригоди в Африці вже згаданої трійки професіоналів-екстремалів, друга — відбір майбутніх претендентів iз числа непрофесіоналів. Обидві лінії виглядають автономно, що робить драматургію програми дещо рихлою. Пов’язують ці дві лінії питання і завдання, які ставлять професійні учасники шоу своїм майбутнім непрофесійним товаришам по пригодах. Три компоненти: легенда, драматургія і візуальний стиль проекту вибудувані так, що сумнівів не залишається — це відповідь «Інтера» каналам «1+1» і ГРТ на їхнього «Останнього героя».
У завданні на кмітливість більш виграшний вигляд мали дівчата. Цікаво, що вони були зовсім різними: одна — яскрава і смішлива піар-менеджер відомої поп-групи, інша — менш ефектна — культуролог. А кульмінацією шоу стала справжня екстрим- переправа між двома 16-поверхівками у звичайному київському районі багатоповерхівок, яку повинні були пройти обидві команди непрофесіоналів.
Потрібно відзначити чудову операторську роботу: зйомка проводилася кількома камерами, був задіяний операторський кран на даху, і ця частина програми справді додала адреналіну глядачу. Владислав Галкін у прямому й переносному значенні також був на висоті. Він першим, граючи, пройшов дистанцію і потім продовжив коментувати події.
Підсумок першого комплексу завдань: кращою названо Дашу-культуролога, найнепомітнішу з усіх претендентів. Мети досягли. Звичайна скромна дівчина стає реальною претенденткою на участь у пригодах команди африканських «Вершників». Питання: а як це пов’язано з реальним життям у нашій з вами країні?
А, напевно, нiяк. У нашій з вами країні перед такими скромними і привабливими юнаками і дівчатами стоять зовсім інші екстрим-завдання: як прожити на стипендію, де знайти роботу, як відкрити власну справу, як підтримати батьків- пенсіонерів. Але це, як ви розумієте, зовсім інша історія…