Перейти до основного вмісту

Закритий взаємозалік

Парламент пред’явив «рахунок» силовикам
20 лютого, 00:00

Дві третини депутатів ВР вважають, що їхні права, передбачені Законом про статус народного депутата, порушують. Про це свідчать інформаційні матеріали, підготовлені до минулого в середу закритого засідання Верховної Ради з питання про виконання посадовими особами і працівниками правоохоронних органів вимог Конституції України і Закону про статус народного депутата щодо забезпечення умов для виконання депутатами своїх повноважень — передає Інтерфакс-Україна. Парламентарії стверджують: якщо порушення прав народного депутата призводить до конфлікту, представники правоохоронних органів у більшості випадків поводяться нетактовно, хоч випадки грубої поведінки відзначили тільки 13% опитаних.

Як стало відомо, результатом засідання стали 2 проекти постанови, одним із них роботу керівництва МВС, Генпрокуратури і Управління держохорони пропонується визнати незадовільною, а роботу керівництва Служби безпеки України — недостатньою. Автори другого проекту (члени фракції Аграрної партії) за те, щоб прийняти до уваги інформацію керівництва силових структур і вказати їм на необхідність більш активної роботи. Схоже, депутатський корпоративізм бере гору над політичними протиріччями. У ході закритого засідання екс-генпрокурор, народний депутат Михайло Потебенько запропонував висловити недовіру діючому Генеральному прокурору Святославу Піскуну. Зі слів депутата, він керувався тим, що «прокурор повинен бути людиною, яка ні в чому себе не скомпрометувала». Колишній Гепрокурор звинуватив нинішнього у порушенні закону, коли останній був головою слідчого управління ДПАУ. Питання про недовіру Генеральному прокурору поставлять на голосування сьогодні. Член фракції «Наша Україна» Юрій Костенко повідомив, що в їхній фракції не буде консолідованої позиції з цього питання. Фракція СДПУ(О), зі слів Нестора Шуфрича, проти висловлення недовіри Генеральному прокурору. Коментуючи в інтерв’ю журналістам згадану заяву Михайла Потебенька, Н. Шуфрич також зазначив, що під час закритого засідання в парламенті в середу «в залі панували емоції, і не треба говорити про відставку однієї з провідних конституційних посад в Україні». Сам Генпрокурор Святослав Піскун, коментуючи обвинувачення депутата Потебенька на свою адресу, зауважив, що «не потрібно загострювати ситуацію», хоч «справді є дуже серйозні факти, які слід перевіряти».

За великим рахунком, саму ідею проведення закритих, тобто без присутності преси, слухань із питання про порушення правоохоронними органами вимог Закону про статус народного депутата можна пояснити загостренням ситуації навколо «силовиків» напередодні президентських виборів. Зокрема, багато з представлених у парламенті політичних сил хотіли б мати гарантію, що проти них так чи інакше не використають державний силовий апарат. Природно, наявність журналістів при «щирій розмові» з головами МВС, СБУ і Держохорони депутатам була ні до чого. Хоч були й інші погляди: лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук назвав слухання «корпоративними розбираннями 450 депутатів із правоохоронними органами».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати