Дракула змінить «місце прописки»
Уряд Румунії оголосив про те, що тематичний парк, присвячений графу Дракулі, буде побудовано неподалік від Бухареста, а не на батьківщині принца Пітьми — у Трансільванії.
У прийнятті цього рішення влада керувалася порадами експертів міжнародної консультаційної контори PriceWaterhouseCoopers, які вважають, що близькість до столиці залучить більше туристів.
Багато хто в Румунії виступав різко проти будівництва парку в районі міста Сигішоара, де народився граф Влад Тепеш, який став прототипом найвідомішого у світі вампіра. Вони вважають, що туристи зіпсують дух цього середньовічного міста.
Представник міністерства туризму Румунії заявив, що точне місце, де буде зведено парк «Дракула-ленд», визначать у березні. Очікується, що перших туристів цей парк прийме наприкiнцi 2004 року.
Уряд сподівається на те, що тематичний парк, який обійдеться в $ 30 мільйонів, створить три тисячі робочих місць і вдихне нове життя в туристичну індустрію Румунії, повідомляє Бі-Бі-Сі . За оцінками експертів, щороку парк у Бухаресті відвідуватиме близько мільйона туристів. Якби «Дракулу- ленд» звели у Сигішоарі, туди б кожного року приїжджали тільки 600 тисяч осіб.
Влада Сигішоари, дізнавшись про позиції влади в Бухаресті, зняла кандидатуру свого міста. Бухарест у свою чергу має свої претензії на спорідненість з Владом Тепешем, який в XV столітті правив територією сучасної південної Румунії. Вважається, що тіло Влада Тепеша, борця з оттоманськими завойовниками, поховано на острові озера Снагов, на північ від столиці країни.
Влад Тепеш — реальний історичний персонаж, з графом Дракулою його ріднить надзвичайна жорстокість: він садив своїх ворогів на палі та виставляв їхні тіла на ринкових площах. Кров своїх жертв, проте, Влад не пив, хоч, як свідчать хроніки, пообідати у присутності посаджених на палю людей не гидував.
У 1897 році ця легенда надихнула письменника Брема Стокера на створення роману, який і прославив на весь світ кривавого аристократа. Потім прийшла черга Голлівуду, чиї фільми зображують графа Дракулу таким, яким ми його знаємо: у чорному плащі, зі смертельно блідою шкірою та іклами.