Коротко / УКРАЇНА
Харків’яни вшанували пам’ять Бориса Чичибабіна
Учора у Харкові відбувся фестиваль сучасної поезії. Він став останнім у ряді заходів, які проводилися в січні-грудні на честь 80-річчя з дня народження поета Бориса Чичибабіна. Розпочалися вони літературним вечором, присвяченим його творчості, який відбувся в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г.Белінського. А в обласній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Полум’я правдивого слова», серед експонатів якої й щойно видані бібліографічні матеріали про життя і творчість видатного поета. Крім того, в Харківському академічному театрі опери та балету ім М.В. Лисенка відбувся літературно-музичний вечір пам’яті Б.Чичибабіна «Люди — радість моя…». У його програмі був, зокрема, фрагмент моносимфонії «Исповедь» на вірші поета у виконанні автора, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Птушкіна. Музичні твори Моцарта та Баха, що їх любив Чичибабін, прозвучали у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Першиної і Ганни Сагалової та камерного оркестру «Харків-ренесанс». Вірші поета читали заслужені артистки України Олександра Л є снікова та Людмила Важньова. На цей захід його організатори — обласне й міське управління культури та Міжнародний фонд пам’яті Б.Чичибабіна — запросили вдову поета Л.С.Карась-Чичибабіну. Вшанувати пам’ять видатного харків’янина прийшов і голова обласної держадміністрації Євген Кушнарьов. Біля меморіальної дошки на будинку, де жив поет, постійно лежать живі квіти.
У СДПУ(О) — своя версія політичної реформи
Фракція СДПУ(О) готує законопроект про внесення змін до Конституції України у рамках політичної реформи, ініційованої Президентом Л. Кучмою. Про це в середу повідомив журналістам член фракції СДПУ(О) Микола Пісоцький. Сам депутат є одним із прихильників передачі частини владних функцій парламенту, в тому числі надання парламентській більшості права формувати Кабінет Міністрів. Представник СДПУ(О) підкреслив, що таку позицію займає і партія загалом. Коментуючи на прохання журналістів зміну ставлення лідера фракції «Наша Україна» Віктора Ющенка до проведення політичної реформи, М. Пісоцький висловив думку, що В. Ющенко «чинить кон’юнктурно, тому що ініціатива виходить не від нього». «Він фактично починає саботувати цей процес», — відзначив М. Пісоцький, додавши, що причиною такої поведінки лідера «Нашої України» є «втрата політичної ініціативи». На думку представника СДПУ(О), сьогодні не можна з упевненістю сказати, що Верховна Рада зуміє внести зміни до Конституції, оскільки «триста голосів (для внесення змін до Основного закону. — Ред. ) без «Нашої України» набрати неможливо». Водночас, вважає М. Пісоцький, парламент розпочне практичне здійснення політичної реформи після президентських виборів, повідомляє Інтерфакс-Україна . Відповідаючи на запитання журналістів, депутат також повідомив, що ні політбюро, ні політрада СДПУ(О) не обговорювали питання щодо участ і лідера партії, глави Адміністрації Президента України Віктора Медведчука у президентських виборах 2004 року. Зі слів представника партії, це питання, можлив о, вирішать ближче до літа 2003 року, коли не тільки В. Медведчук, але й інші ймовірні кандидати визначаться з участю у виборах. Крім того, рішення щодо участ і у президентських виборах повинен прийняти з’їзд СДПУ(О), додав М. Пісоцький.
Вічна музика Юлія Мейтуса
Вчора в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Вічна музика», присвячена 100-річчю з дня народження народного артиста України композитора Юлія Мейтуса. Широко представлено матеріали з музейного фонду — фотокартки, книжки й клавіри з автографами Юлія Сергійовича, що прожив цікаве, довге (94 роки) й насичене життя. 16-річному Юлію довелося бути піаністом у клубах частин Першої кінної армії. У 1939 році Мейтус став членом правління Спілки композиторів України з правом вирішального голосу. Юлій Мейтус — автор 18 опер: «Гайдамаки», «Перекоп», «Украдене щастя», «Ріхард Зорге», «Молода гвардія» (ставилася навіть у Китаї), інших. Патріотичні опери, які несли потрібне політичне навантаження, йшли на сценах СРСР та за кордоном. Деякі «неактуальні» опери, як, приміром, «Анна Кареніна», так і залишились в рукописному варіанті. Мейтус — автор музики 300 романсів, пісні на слова С. Голованівського «Земляки», присвяченої кіровоградцям. Ім’я композитора носить Кіровоградська музична школа № 2, там встановлено меморіальну дошку, повідомляє Лариса ДЕМЧУК , Кіровоград.
У Сумах заарештовано заступника міського голови
Під варту взято Костянтина Помазана, який на своїй посаді очолював ще й тендерний комітет при Сумському міськвиконкомі. Саме на цій ділянці роботи діяльність держслужбовця і потрапила в поле зору правоохоронців, на думку яких, здійснюючи за бюджетні кошти операції із закупівлі товарів, робіт і послуг, Костянтин Помазан «нагрів» місто на досить-таки солідну суму в кілька сотень тисяч гривень. Підставою до такого висновку стали результати перевірки обласним контрольно-ревізійним управлінням дотримання тендерним комітетом Сумського міськвиконкому вимог Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти». Вони показали, що під час проведення тендерів замість економії бюджетних коштів місто, навпаки, їх невиправдано втрачало. Бо переможець тендеру реалізовував обласному центру товар за цінами, які помітно перевищували середні по місту. Так, скажімо, в той час, коли дрібнооптова ціна кілограма свинини складала 8 грн. 44 коп., місту воно продавалось по 14 грн. 22 коп. Яловичина пропонувалася по 14 грн. 64 коп. за кілограм, тоді як вартість її у Сумах не перевищувала десяти гривень. А цього м’яса для міста було закуплено ні багато ні мало 6413 кілограмів, що вилилось у перевитрату майже 30 тисяч гривень. А ще у переможця тендеру купували м’ясний фарш — по 14 грн. 04 коп./кг замість 9 грн. 80 коп./кг, вершкове масло — за 14 грн. 95 коп./кг замість 10 грн. 25 коп./кг... Втім, дивуватися таким цінам нічого. Адже, як правило, перемогу на тендерах здобували одні й ті ж продавці. Порушена за даним фактом кримінальна справа має перспективу доповнитись іншою, не менш цікавою інформацією про те, в якому напрямі у Сумах витрачаються бюджетні кошти. В даний момент ведеться розслідування використання грошей з міської казни і на придбання меблів, канцтоварів, інших речей. Також перевіряється ефективність використання коштів, витрачених на реконструкцію Червоної площі, на «запуск» тролейбусної лінії по вулиці Череніна. А щоб на період слідства голова тендерного комітету Костянтин Помазан не мав змоги якимсь чином впливати на хід розслідування, його відсторонили від справ і взяли під варту, повідомляє Сергій ХАНІН , Суми.
НТВ повертається в Україну
Рік Росії в Україні підносить і сюрпризи. З першого лютого кияни зможуть дивитися телеканал «НТВ Мир» у вузькосмугових мережах кабельного оператора «Воля». Учора між цими компаніями було підписано договір про співпрацю. Телекомпанія «НТВ Мир» — одна з найбільших супутникових компаній, що покриває своїм мовленням Європу, Азію, Австралію й Америку. Лише офіційно зареєстрованих абонентів у неї 10 мільйонів осіб. В Україні буде охоплено близько 700 тисяч абонентів. Договір про співпрацю стояв під великим питанням через високу вартість абонентської плати. Звичайна ціна для одного абонента — 8 центів. Але телекомпанія «НТВ Мир» пішла на поступки й до кінця березня (коли Київська держадміністрація остаточно вирішить питання про вартість пакета для користувача) знизила планку вартості послуг. У сітці мовлення телеглядач побачить «очищений» варіант програми російського телеканала «НТВ». Там не буде ліцензованих у Росії реклами, закордонних художніх фільмів і розважальних програм. Їхнє місце займуть програми для дітей і фільми російського виробництва, повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».
Випуск газети №:
№12, (2003)Рубрика
День України