Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

22 січня, 00:00

Ювенальне питання

Під час зустрічі міністра юстиції України Олександра Лавриновича з представником Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі обговорювався проект співпраці з Мін’юстом в галузі ювенального законодавства. (Основний напрямок ювенальної юстиції — судочинство у справах неповнолітніх). Цей проект, за словами представника Фонду, є важливою складовою розрахованого на три роки циклу співпраці ЮНІСЕФ з урядом України. Д. Хартлі висловив сподівання на якнайшвидше підписання зведеного плану дій з Кабінетом Міністрів, урядом України, частиною якого має стати проект ювенальної юстиції. Задля активізації співпраці з потенційними партнерами, за словами представника Дитячого Фонду, незабаром в Україну прибуде міжнародний консультант з питань ювенального законодавства. О. Лавринович у свою чергу висловив упевненість у тому, що в Україні наявні всі передумови для розвитку партнерських стосунків з ЮНІСЕФ: «У нас є великий масив нормативної бази по забезпеченню тісної співпраці з ЮНІСЕФ. Окрім цього, деякі підходи до ювенальної юстиції викладені в Кримінально-процесуальному кодексі». Зрештою, існує й історія відповідних адміністративних органів, оскільки, як нагадав присутнім О. Лавринович, в Україні тривалий час працювала дещо трансформована сьогодні спеціальна комісія по роботі з неповнолітніми. Підвищена увага до «ювенальної проблеми», за словами міністра, пояснюється зростанням в останні роки чисельності потенційних груп ризику в підлітковому середовищі та кількості вчинених неповнолітніми злочинів. Тому ювенальна політика в країні, за словами О. Лавриновича, полягає у максимальному врахуванні прав дітей і підлітків, що вчинили злочин, створенні необхідних умов для їхньої соціальної адаптації та можливості їхнього захисту в разі кримінального переслідування. Водночас міністр юстиції зауважив, що наразі необхідності у впровадженні ювенальних судів в Україні немає. На його думку, відповідні підходи можуть реалізовуватися в загальних судах у відповідності з існуючими нормами. До слова, в Україні не існує окремих спеціалізованих судів, які б розглядали справи неповнолітніх, повідомляє Ірина КУХАР .

«Держстандарт» наближатиме виробника до... споживача

Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики і Українська асоціація якості започаткували проект «Виробники і споживачі: від протистояння до партнерства», який спрямовано на встановлення партнерських відносин між виробниками і споживачами. На думку президента асоціації Петра Калити, настав час ламати застарілі стереотипи і переходити від захисту споживачів від неякісної продукції до превентивних заходів у цьому напрямку. За його словами, зараз ведеться робота над тим, щоб змінити «філософію» виробників і повернути їх обличчям до споживача. Вже проведено переговори з рядом провідних підприємств України, чия продукція не викликає нарікань з боку споживачів, розроблено проект кодексу добропорядного виробника тощо. П.Калита впевнений, що цей шлях може принести більше користі, ніж абстрактний захист споживачів. З другого боку, виробники повинні досконало знати потреби споживачів і навіть випереджати їх. Тут їм допоможе європейський досвід: за словами П.Калити, асоціація уклала угоду із Стокгольмською школою економіки на впровадження в Україні методики визначення індексу задоволення потреб споживачів, яка поширена в багатьох європейських країнах. Поки що за цією методикою реалізовано три пілотні проекти. Ця робота здійснюється асоціацією спільно з новоутвореним Держспоживстандартом в рамках програми діяльності комітету на перші 150 днів — «Від Всесвітнього дня стандартів — до Всесвітнього дня споживачів». 1 жовтня 2002 року указом Президента України цей комітет було створено на базі Держстандарту України. За словами голови Держспоживстандарту Леоніда Школьника, метою реорганізації було посилення захисту прав споживачів шляхом удосконалення системи технічного регулювання, повідомляє Петро ІЖИК , «День».

Пальне розкрадали військові

Схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів викрили нещодавно співробітники управління СБУ в Кіровоградській області, вникнувши в діяльність посадових осіб, відповідальних в одній з місцевих військових частин за зберігання цих самих ПММ. Оперативникам підрозділу військової контррозвідки вдалося навіть затримати офіцера, який вивозив з частини на власному авто триста літрів гасу, злитого з бака літака. Всього в аферу було втягнуто близько десятка офіцерів і прапорщиків, у «послужному списку» яких, припускає прес-група УСБУ в області, — тонни списаного, але не використаного за призначенням гасу». Військовою прокуратурою гарнізону порушено кримінальну справу, повідомляє Віктор КРУПСЬКИЙ , Кіровоград.

На Сумщині незаконно закрито 43 справи, стверджує прокуратура

Генеральна прокуратура України завершила перевірку дотримання вимог чинного законодавства органами внутрішніх справ Сумської області під час проведення дізнання та досудового слідства. Перевіркою встановлено факти службового підроблення процесуальних документів у кримінальних справах, зловживання службовим становищем та незаконного припинення кримінальних справ, які перебували в провадженні дізнавачів Ковпаківського районного відділення міліції міста Сум. У такий спосіб лише впродовж листопада 2002 року були винесені незаконні постанови про припинення 43 кримінальних справ. Внаслідок цього особи, винні у вчиненні злочинів, до кримінальної відповідальності не притягувались, а завдані потерпілим збитки не відшкодовувались. Як показала перевірка, порушення законодавства з боку дізнавачів відбувалися за особистими вказівками начальника Ковпаківського райвідділу міліції. У зв’язку з цим Генеральна прокуратура України, вбачаючи в діях вказаних службових осіб ознаки злочинів, передбачених частиною 3 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) та частиною 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, порушила кримінальну справу. Начальника райвідділу міліції затримано як підозрюваного. Справу для проведення досудового розслідування направлено прокурору Сумської області.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати