Свято співучасті
Цей Клуб в 1992 році заснувала невелика група жінок-експатріантів, які проживали у Києві. А сьогодні він об’єднує 128 жінок різних професій, національностей, віросповідань, які співпрацюють з українськими організаціями, допомагають бідним, розвивають дружні відносини між країнами. Тільки протягом останніх трьох років Міжнародний жіночий клуб зібрав для благодійницьких акцій в Україні понад одинадцять мільйонів гривень, а щорічні ярмарки — це тільки один із численних видів їхньої діяльності.
Цього року в ярмарку взяло участь понад 40 посольств і різних організацій. Торгово- промислову палату України, де він відбувався, наповнювало звучання багатьох іноземних мов. Відвідувачі відчували себе як у кругосвітній подорожі, в якій змішалися всі країни і народи в бажанні об’єднати зусилля для спільної корисної справи. Сподівання охочих скуштувати дивовижних страв і придбати щось дуже екзотичне виправдалися — продавці дуже активно пропонували рідкісні заморські вина, національні ласощі, різдвяні сувеніри, дитячі іграшки, одяг та жіночі прикраси. Створювалося таке враження, що ти присутній на конкурсі підприємницької фантазії. Цікавий підхід був у представників Словаччини: вони нічого не продавали, а все тільки розігрували. Усього за п’ять гривень можна було виграти міксер або кавоварку, що-небудь із косметики. Приваблювало те, що лотерея була безпрограшною. Для любителів ризикнути і випробувати долю в більшій грі пропонували лотерейні квиточки ціною 10—15 гривень, які обіцяли виграти чудову подорож до іншої країни, романтичний вечір у клубі на двох, навчання на курсах іноземної мови, розкішний чоловічий годинник, членство в елітному клубі, холодильник, мобілку, ваучер на лікування в спецклініці та багато іншого. Тут удача усміхалася не кожному, та кореспонденту «Дня» вдалося поговорити з однією із володарок щасливого квиточка — студенткою з Вільнюса. Молоді українські юристи, показуючи своїм гостям Київ, вирішили познайомити і з ярмарком як із цікавим соціальним проектом, й Агата Соколинська виграла тижневу подорож на двох до Єгипету. Агата сказала кореспонденту «Дня», що подібні ярмарки у Литві також стали традицією, і якщо такий ярмарок не відвідає хтось із дружин політиків, то це буде надзвичайною подією і викличе громадське засудження. Загалом такі ярмарки в Литві схожі за своєю організацією до київського, тільки на батьківщині Агати під час їхнього проведення передбачається організація зручних місць для відпочинку і спілкування відвідувачів.
Однак на ярмарку не тільки вирувала жвава торгівля, але й велося активне спілкування — від суто особистого до встановлення ділових контактів і отримання детальної інформації стосовно удосконалення форм допомоги нужденним, обговорення конкретних проектів такої діяльності. Українські організації також брали участь у ярмарку. Вони представляли товари, що розповідають про життя України, українську символіку і сувеніри. Ця продукція користувалася великим попитом.
Відшуміло ярмаркове свято, організатори підраховують виручку, чекають, що вона становитиме понад 400 тисяч гривень, які зібрали на подібному ярмарку минулого року. Вони пiдуть на підтримку різних проектів для допомоги бідним — безпритульним дітям, пенсіонерам, хворим людям. Отже, свято людської доброти і милосердя матиме своє продовження.