Роберт Кочарян йде на другий термін
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021128/4219-3-3.jpg)
Збори представників громадськості Вірменії висунули кандидатом на пост президента нинішнього главу держави Роберта Кочаряна. «Я розумію, яка це честь і відповідальність, яке історичне значення цей крок має в моїй особистій біографії», — сказав, виступаючи в Національній академії наук, президент Кочарян. Він подякував присутнім за підтримку і довіру. «Чесно кажучи, прослухавши всі виступи, я подумав, що я набагато кращий, ніж сам про себе думаю», — пожартував він. Як передає РІА «Новости», Роберт Кочарян відмітив «значні економічні зміни», які відбулися у Вірменії після того як його обрали на пост президента в 1998 році. (Днями має бути ухвалено рiшення про вступ Вірменії до Свiтової організації торгiвлi). Одним із своїх найважливіших завдань у разі переобрання президент вважає створення забезпеченого середнього класу, для чого, за словами Кочаряна, необхідно створити десятки тисяч робочих місць.
Сьогодні про намір боротися за президентське крісло заявили ще четверо: голова Народної партії Вірменії Степан Демірчян, президент стратегічного центру «Перспектива» Арам Карапетян, правозахисник, лідер об’єднання «Національне самовизначення» Паруйр Айрікян і лідер Партії «Національне єднання» Арташес Гегамян. Те, що на лютневих президентських виборах переможе чинний глава держави, не викликає сумнівів. Вірменська опозиція, об’єднана в так званий «Союз шістнадцяти», на думку оглядачів, не здатна згуртуватися по-справжньому. До того ж, якщо буде висунений єдиний кандидат від опозиції, йому нелегко буде змагатися з нинішнім президентом. До Кочаряна виборці звикли, а обвинувачення, які висуваються його опонентами, зокрема, наступ на свободу слова і права журналістів, не можуть бути серйозною зброєю проти нинішнього президента пострадянської країни. Важко конкурувати у Вірменії з колишнім президентом Нагірно-Карабахської Республіки. За можливість використати національні почуття виборців політтехнологи дорого б дали, але ці почуття вірмен цілком належать Кочаряну. І тут вже нічого не зробиш.
Президентські вибори відбудуться у Вірменії 19 лютого, а на 25 травня Роберт Кочарян призначив вибори до парламенту. Отже, велику частину наступного року країна житиме в умовах безперервної політичної кампанії і гадатиме, які зміни принесуть їй вибори. У тому, що зміни потрібні, ніяких сумнівів немає. Хоча б тому, що в державі з населенням понад три з половиною мільйони чоловік сьогодні зареєстровано більше як 120 політичних партій. Наскільки ефективний такий «плюралізм», нам добре відомо.
ДО РЕЧI
Президент Азербайджану Гейдар Алієв підтвердив свою готовність брати участь у майбутніх жовтневих президентських виборах 2003 року, передає ІТАР-ТАРС. Він заявив про це в Баку, виступаючи на з’їзді правлячої Партії «Новий Азербайджан», яка відзначила 10-річчя свого створення. Таким чином, Гейдар Алієв буде балотуватися вже на третій президентський термін. Він висловив упевненість у тому, що народ проголосує за нього. Президент наголосив, що в Азербайджані побудована демократична, правова і світська держава, яка бачить своє завдання в захисті основних свобод і прав людини, досягнута стабільність, відвернена можливість терору і діяльність озброєних угруповань.