Iсторія війни — у надмалих масштабах
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021119/4212-2-1.jpg)
У музеї Збройних сил України відкрилася всеукраїнська виставка стендового моделізму, яку організували Українське товариство ветеранів Афганістану спільно з Міністерством оборони України та історико-патріотичною асоціацією «Єдність поколінь». Виставку присвячено дню звільнення Києва. У експозиції представлено понад 500 мініатюрних моделей бронетехніки, авіації, автомобілів, фігур військових різних історичних епох і країн. Також на виставці експонуються діорами, виконані у надмалих масштабах.
На відкритті виставки в суботу зібралися переважно діти, які, однак, з непідробленою цікавістю вислуховували тих, хто виступав і розповідав про устрій своїх моделей, тактико-технічні характеристики техніки. Найбільш вражаючими були роботи майора Андрія Дубовика. Це хоббі колишньому спецназівцю передалося у спадок від батька. На виготовлення однієї моделі у Андрія йде майже місяць. Діораму «Броди» він створював півроку. Про кожну із своїх робіт він, як і всі інші автори, може розповісти, здається, все. Адже при виготовленні макету не можна упускати жодної дрібниці. У кожної мініатюри своя історія, кожен бортовий номер на бронетехніці належить до певного періоду або події.
На запитання, навіщо це потрібно дітям, а, особливо, дорослим, «Дню» відповів представник історико-патріотичної асоціації «Єдність поколінь» Олександр Гороховський: «При виготовленні моделей доводиться читати книжки. Треба піднімати архіви для того, щоб дізнатись, хто і де воював на цій техніці. Завдання нашої організації: стимулювати таким чином молоде покоління до вивчення історії. Щоб відрізнити іграшку від моделі, треба прочитати, як мінімум, три журнали, а краще — декілька книг за темою. Нещодавно у нас на базі дитячої бібліотеки відкрився безплатний гурток з поглибленого вивчення історії. Мені шкода, що від «радянського» часу ми не взяли практику дитячих гуртків. Адже краще, щоб дитина читала книжки, ніж безцільно блукала по вулицях».