Паралельна... «взаємодія»
Минулої суботи вже згадуваний Комітет захисту архітектури Києва вийшов на акцію протесту проти надбудови мансард на пам’ятках архітектури на Хрещатику. Важко сказати, чи правильно напряму зв’язувати виступи на сторінках нашої газети глави Комітету, архітектора Миколи Жарикова з інтенсифікацією будівництва, однак, за його словами, після однієї з публікацій (в якій фахівець висловився вкрай негативно про такі надбудови, які спотворюють старі будинки) робота зі зведення мансарди на одній із будівель почала вестися в три зміни. Що стосується самого пікету — шкода, що він пройшов занадто традиційно: помокнув із годину під дощем, поговоривши про «глухоту» можновладців і про те, що «далі терпіти свавілля містобудівників не можна», пікетники розійшлися.
Пригадується, не так давно на колегії, що відбулася в міськдержадміністрації, столичний голова заявляв про необхідність провести конкурс на посаду головного архітектора Києва, а також оновити склад містобудівної ради. Як раніше зазначали глава Спілки архітекторів Ігор Шпара та архітектор, член-кореспондент Академії мистецтв, Лариса Скорик і як сказав у суботу М. Жариков, створюється враження, що заяву київського голови зроблено для проформи. Адже рік тому ця думка вже висловлювалася, однак ситуація не змінилася.
Судячи з усього, не втрачали в суботу оптимізму лише члени Конгресу національних громад України, які прийшли підтримати пікетників. За словами представника Конгресу Тетяни Хорунжої, позитивні результати боротьби проти чиновницьких «задумів» існують, тому, на її погляд, проведення таких пікетів — не безнадійне заняття. Наприклад, схожа ситуація виникала з приводу будівництва єврейського громадського центру в Бабиному Яру — тоді, коли частина єврейських і неєврейських організацій протестувала проти будівництва, що розцінювалося ними як святотатство, рівнобіжно відбувалося затвердження проекту столичними містобудівниками.
Нині чергова петиція «протестантів» чекає на свій розгляд у міськдержадміністрації, а проектувальні роботи в Бабиному Яру припинено. А чи надовго?
P.S.Понад місяць тому наша газета звернулася до міського глави Олександра Омельченка з проханням про інтерв’ю: поговорити про столичні проблеми загалом і про містобудівну ситуацію — зокрема. Вчора прес-секретар міського голови підтвердив, що зустріч відбудеться. Проте він не зміг уточнити, коли саме.
Випуск газети №:
№197, (2002)Рубрика
День України