Шлях на «Олімп» проляже через Суми

У День фізкультури і спорту в Сумах відкрився унікальний легкоатлетичний манеж, якому вже присвоєно статус центру олімпійської підготовки. Нічим подібним не може похвалитися жодна з країн Європи. Зазвичай спортивні манежі мають вузькоспеціальне призначення. На відміну від них, сумський легкоатлетичний манеж — це цілий комплекс, унікальність якого полягає насамперед у надзвичайно широкому спектрі практичних можливостей використання. Основна функція манежу — якнайповніше забезпечення тренувального процесу легкоатлетів. Його зал призначений в першу чергу для занять: бігом на 60 і 200 метрів, бігом з перепонами, легкоатлетичним багатоборством, стрибками в довжину, у висоту, з жердиною. За умови ж використання збірного дерев’яного покриття — унікальної італійської розробки — тут можна займатись тенісом, волейболом, баскетболом, гандболом. Площа дозволяє тренуватися одночасно не менш як тисячі спортсменiв.
Ідея спорудження в Сумах сучасного легкоатлетичного манежу належить ректору Української академії банківської справи, професору Анатолію Єпіфанову. А втілити її в життя вдалося завдяки фінансовій підтримці Національного банку України, голова правління якого Володимир Стельмах взяв справу під свою особисту опіку, всіляко сприяючи реалізації проекту. Тож «виріс» манеж навдивовижу швидко — всього за якихось півтора року.
Новозбудований манеж відкритий не лише для тих, хто навчається в УАБС: сюди «переселиться» чимало спортивних шкіл, об’єднань, клубів міста. Манеж надаватиме свою площу для проведення різноманітних змагань та тренувальних зборів. Уже взимку нинішнього року тут тренуватиметься національна збірна України з легкої атлетики, якій через відсутність належних технічних умов раніше доводилося це робити за кордоном. Згідно з Постановою Кабміну, об’єкту присвоєно статус центру олімпійської підготовки. Саме тут готуватимуться українські спортсмени до участі в олімпійських іграх 2004 року в Афінах та 2008 року в Пекіні. Сумський манеж — єдиний в Україні, що має висоту 22 метри, — а це дає можливість стрибати з жердиною. Віраж (поворот бігової доріжки) тільки в Сумах становить аж 16,5 метра. Лише тут є електронні системи фотофінішу і фальстарту такого рівня тощо.
Вітаючи сумчан з відкриттям нового спортивного об’єкту, член Міжнародного олімпійського комітету, президент федерації легкої атлетики України, дворазовий олімпійський чемпіон Валерій Борзов назвав новозбудований універсальний манеж «храмом спорту». Від імені федерації він передав сумчанам спортивну реліквію — прапор України, під яким наші легкоатлети брали участь в олімпійських іграх, що проходили в Сіднеї та Атланті.
Дзеркальну споруду надзвичайної краси в Сумах вже величають Палацом спорту та мистецтва. Глядацький зал манежу розрахований на 1250 стаціонарних місць і чудово підходить також для проведення різноманітних концертів та видовищних шоу. Взагалі за масштабністю це другий у Сумах спортивний об’єкт після грандіозного стадіону «Ювілейний», відкритого рік тому.