Коротко / УКРАЇНА
Товарообіг між Україною і Росією не скорочуватиметься, вважає мiнiстр економiки
Падіння товарообігу між Україною і Росією незабаром припиниться, вважає міністр економіки та з питань європейської інтеграції України Олександр Шлапак. При цьому він, як інформує Інтерфакс-Україна, нагадав, що з 1 липня 2001 року Росія перейшла на принцип непрямого оподаткування (20-відсотковий ПДВ) за принципом країни призначення. Це, зі слів О. Шлапака, призвело спочатку до різкого зростання експорту українських товарів, оскільки підприємства намагалися «виштовхнути» якнайбільше товарів у Росію до введення цього податку, а потім — до такого ж різкого скорочення. «У червні минулого року ми мали понад $500 млн. експорту, а у липні — вже $170 млн.», — сказав він. Разом із тим міністр вважає, що надалі обсяги українсько-російської торгівлі зменшуватися не будуть, а річний товарообіг, швидше за все, збережеться на нинішньому рівні — близько $10 млрд. «Я думаю, ми пережили той рік (з 1 липня 2001-го по 1 липня 2002-го), коли було досить серйозне падіння. Якщо надалі і ми, і Росія не заважатимемо товарообігу якими-небудь новими законодавчими новаціями, додатковими обмежувальними заходами, то, я переконаний, перспективи в українсько-російської торгівлі абсолютно нормальні», — заявив міністр. О. Шлапак переконаний, що українські підприємства-експортери не повинні змінювати російський ринок на інші ринки. У першому півріччі 2002 року товарообіг між Росією й Україною скоротився на 15,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив $4,2 млрд. При цьому експорт українських товарів у Росії знизився на 34,2% — до $1,4 млрд. Імпорт російської продукції в Україну скоротився тільки на 1,5% і становив $2,8 млрд.
У Хмельницькому встановлено пам’ятник загиблим міліціонерам
Сьогодні, 22 серпня, в День пам’яті загиблих міліціонерів, на вулиці Зарічанській у Хмельницькому відбудеться відкриття монумента. На гранітному прямокутнику викарбувано 20 прізвищ співробітників органів внутрішніх справ, які загинули, виконуючи свій службовий обов’язок на території краю у період від 1990 року. «Взвод пішов», – з болем говорить начальник управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Платонов. Називає поіменно всіх, молодших і старших за віком, званням, які зi служби не повернулися додому. Перша втрата – Микола Кудла: затримуючи злодія, одержав фатальне ножове поранення у вже далекому грудні 1990-го. Остання у часі втрата – Володимир Чорномизий. Був у відпустці, та залишився вірним присязі, відчайдушно вступивши в останній поєдинок з озброєним злочинцем. Пішов молодим, неодруженим. Пам’ятник — у глибокій скорботі жінка з поминальним рушником на руках. За її спиною – виконаний у скульптурному матеріалі розколотий меч: втрачене, та не змарноване життя. Коротке, як удар блискавки. Жахливий, незбагненний трагізм ситуації: Володимир Чорномизий загинув у День української міліції. У сумному мартирологу — Микола Фошин, Володимир Мельник, Олександр Гордієнко, Василь Шинкарук, Віктор Гусак... Встановлений у відкритому просторі монумент — наче брама, за якою — Вічність. На гранітному прямокутнику не залишено місця для нових прізвищ. «Забезпечити б правопорядок без втрат», — не втрачає надії генерал міліції Ігор Платонов, повідомив Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Чеські машинобудівники «поклали око» на Закарпаття
На початку цього житня Закарпатську область відвідали представники фірм «Skoda Ostrow» (виробник тролейбусів марки «Skoda»), «Marbo Cz» (автомобільні механічні системи безпеки «Defend-Lock») та «Akuma» (всесвітньо відомий виробник акумуляторних батарей). Мета візиту — обговорення шляхів розширення співробітництва в машинобудівній галузі та знайомство з умовами ведення бізнесу в краї. Чехів супроводжували перший заступник голови облдержадміністрації Василь Лінтур, заступник голови ОДА Володимир Приходько, начальник управління зовнішніх вiдносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Володимир Панов. Разом відвідали ряд об’єктів області — автоскладальний завод «Єврокар», ЗАТ «Автопорт — Чоп» та ВАТ Мукачівський завод «Точприлад». Гості ознайомилися з українським законодавством щодо порядку іноземного інвестування в економіку Закарпаття. Конкретні результати візиту – встановлення співробітництва з заводом «Єврокар» і домовленість про проведення в Празі презентаційної конференції Закарпаття, повідомив Василь ЗУБАЧ , Ужгород.
Гуманітарні та соціальні програми для жертв Голокосту
Міжнародна організація з міграції (МОМ) розпочала виконання перших проектів у Чехії та в Україні в рамках гуманітарних та соціальних програм для малозабезпечених жертв нацистських переслідувань. Заступник директора програми МОМ Делберт Філд у своєму виступі заявив, що завдяки цим проектам жертви нацистських переслідувань отримають гуманітарну допомогу разом з іншими групами жертв. Гуманітарна та соціальна допомога буде включати продукти харчування, медичну допомогу, домашній нагляд, соціальну та юридичну допомогу. МОМ фінансує проекти програм коштів жертв Голокосту і є розпорядником гуманітарної допомоги для малозабезпечених жертв нацистських переслідувань. Зараз МОМ підтримує два проекти в Україні: Закарпатське культурно-просвітницьке товариство «Романі Яг» в Ужгороді — це неурядова організація, яка працює в рамках гуманітарних та соціальних програм МОМ і надає допомогу приблизно ста бенефіціантам. А також Закараптська асоціація ромських неурядових організацій «Екгіпе», також в Ужгороді. Асоціація опікується юридичними та соціально-економічними справами малозабезпечених представників ромського населення даного регіону. В рамках програми МОМ, «Екгіпе» надає гуманітарну допомогу приблизно ста малозабазпеченим ромам — жертвам Голокосту. Швейцарськими банками на ці програми було виділено 10 мільйонів доларів а також 24 мільйони марок з Германського фонду для соціальних програм. Діяльність в рамках гуманітарних та соціальних програм буде проводитися головним чином у країнах Центральної та Східної Європи, які найбільше цього потребують, говориться в повідомленні українського представництва МОМ, повідомив Андрій КРАВЕЦЬ .
Ужгородський район вирішив урізноманітити пейзаж страусами
Чеський письменник Іван Ольбрахт на початку минулого століття назвав Закарпаття «Африкою в центрі Європи». У переносному значенні. У прямому значенні вирішив зробити край таким 52-рiчний фермер Степан Мирович із села Часловці Ужгородського району шляхом розведення страусів. Для цього минулого року придбав в Угорщині шість страусових яєць по $100 за штуку з гарантією, що пташка з’явиться. Безгарантійне яйце коштує вдвічі дешевше. Фермер вирішив не розмінюватися на дрібниці. І в спеціальному термостаті-інкубаторі пташенята з’явилися. Двоє загинули через недосвідченість господарів. Четверо зараз — у вольєрах із солом’яною підстилкою, щоб, враховуючи їхню солідну вагу, не поламали ноги. Їдять подрібнену люцерну, висівки з вітамінними добавками. Три африканські із зеленими шиями птахи важать по 1,5 центнера. Трохи менша — виведена в Ізраїлі активна птаха-несучка, що дає в рік по 90 яєць. Фермер хоче в майбутньому використати птахів для харчового обслуговування туристів. Страусове м’ясо на смак схоже на телятину, але без холестерину. Продавати його С. Мирович збирається, як мінімум, по 50 гривень за кілограм. А з яєць «творитиме» омлети. Півторакілограмовий омлет нагодує будь-якого ненажеру, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Закарпатська обл.
Випуск газети №:
№152, (2002)Рубрика
День України