Перейти до основного вмісту

Американців закликають поводитися з полоненими по-людському

16 серпня, 00:00

Лікар ВМФ США Джеймс Рєдкі повідомив про понад 30 спроб ув’язнених талібів, які утримуються на базі Гуантанамо, покінчити життя самогубством в різний спосіб аж до ударів головою об стіни, передає Бі-Бі-Сі. Жодна зі спроб не увінчалася успіхом. На думку Рєдкі, це свідчить про серйозні психічні розлади у багатьох із в’язнів і, можливо, їхнє розкаяння в скоєному під час війни.

Відповідь правозахисних організацій не змусила довго чекати на себе — вчора на сайті Human Rights Watch з’явився докладний 95-сторінковий звіт про порушення прав людини мін’юстом США. Причому список обвинувачень дуже широкий: від застосування допитів з тортурами до неповаги до релігії в’язнів. Завершується він вимогами до уряду США: негайно оприлюднити імена всіх затриманих з 11 вересня, відмовитися від практики закритих слухань і таємних арештів, пред’явити всім затриманим обвинувачення протягом 48 годин або звільнити їх з-під варти, довести до відома затриманих, що вони мають право мовчати, забезпечити їх адвокатами, використовувати практику звільнення затриманих під заставу.

На бік полонених талібiв стала також інша авторитетна правозахисна організація — Amnesty International. За її інформацією, на початку серпня на Кубу прибули шестеро пакистанських чиновників для допиту понад сорока своїх співвітчизників, які діяли на боці талібів і «Аль-Каїди». Пакистанці проводили допити з тортурами, погрожуючи полоненим розправитися з їхніми родичами на батьківщині, на що американці вважали за краще заплющити очі. Піддали критиці дії США й незалежні юристи: відомий іспанський суддя Балтасар Гарсон, який свого часу санкціонував арешт Піночета, заявив: «Абсолютно неприпустимо утримувати 600 людей на Кубі, що називається, безстроково, без пред’явлення обвинувачень. Де ж їхнє право на захист?»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати