Перейти до основного вмісту

До 2015 року в армії стане вдвічі менше офіцерів

22 травня, 00:00

У понеділок відбулася прес-конференція начальника Головного управління кадрової політики Міністерства оборони України генерал-лейтенанта Миколи Нещадима. Він, зокрема, зазначив, що Міноборони розпочало реформування кадрової політики у зв’язку з переходом на контрактну систему комплектації Збройних сил. Почався процес ротації офіцерів на командних і штабних посадах залежно від часу служби. Тепер молодші офіцери призначаються на нову посаду через 2—3 роки служби на попередній, а старші — через 5—6.

З цього року, повідомили журналістам, набула чинності нова, більш якісна і об’єктивна система атестації: офіцери повинні будуть проходити її кожні 5 років. Як показав експеримент, проведений на базі деяких військових частин і об’єднань, така система дозволяє детальніше вивчати особовий склад, оцінювати їхні військово-професійні і морально-психологічні якості, а також рівень готовності до виконання службових обов’язків.

Міністерство оборони також ввело призначення на нові посади при наявності певного освітнього рівня, збільшивши при цьому вимоги до освіти і створивши систему формування кадрового резерву для призначення на високі військові посади. Микола Нещадим повідомив, що Міноборони активізувало підготовку державних службовців, необхідних для створення цивільного міністерства, і вводить диференційовані ставки для офіцерів залежно від посади і роботи, що виконується. Так внаслідок виконаної роботи значно поменшав відтік з української армії офіцерського складу за власним бажанням. Особливо це добре видно на прикладі офіцерів молодшого командного складу.

Зараз в Україні проходить службу близько 80 тис. офіцерів, але до 2015 року, коли українську армію, згідно з «Концепцією переходу Збройних сил на професійну основу до 2015 року», підписаною Президентом України Леонідом Кучмою, буде переведено на контрактний принцип комплектації, їх залишиться близько 40 тис. осіб. Зроблено це буде «природним шляхом»: кількість офіцерів, які звільняються у запас, буде на кілька тисяч перевищувати кількість курсантів, що вступили до вищих військових навчальних закладів України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати