Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Київські оглядини балету майбутнього

17 травня, 00:00

Завтра на сцені Національної опери України стартує IV Міжнародний конкурс балету ім. Сержа Лифаря. За Гран-прі, яке становить 5 тисяч доларів, боротимуться 64 конкурсанти з Білорусі, Молдови, Ізраїлю, Росії, України, Франції та Японії. Очолює журі видатний балетмейстер Юрій Григорович. Багато в чому престижу лифарівського конкурсу сприяє «легка рука» Юрія Миколайовича, який вважається у світі «хореографом сторіччя», який є незмінним головою суддівської команди. Важливий той факт, що у Києві відкриваються нові імена, запалюються яскраві зірки, а найголовніше — ім’я Сержа Лифаря повернулося на його батьківщину. Нині розглядається питання створення музею великого танцюриста і балетмейстера. Кілька безцінних сімейних реліквій вже передано Києву вдовою Сергія Михайловича графинею Ліллан Аллєфельдт — це «Золотий черевичок» (найвища нагорода в балеті), частина бібліотеки, кілька картин. Але все, як завжди, впирається в гроші. Сьогодні довелося відмовилися від запрошення зарубіжних зірок і переможців попередніх конкурсів, почесних гостей, таким чином зекономивши витрати. Для гала-концертів залучили київських артистів. На відкритті покажуть міні-постановку Алли Рубіної — своєрідний екскурс розвитку танцю від «первіснообщинного ладу» до сьогодення — і нещодавню прем’єру Національної опери — балет Стравінського «Петрушка», створений Віктором Яременком (який є співголовуючим журі).

Змагання пройде у двох номінаціях: артисти балету (солісти та дуети) і хореографи. Вперше артистів балету розділили за віковими категоріями — молодшою (15 — 18 років) і старшою (19 — 28). В обов’язковій програмі танцюристи виконуватимуть класичні варіації, па-де-де, а дехто з артистів покаже уривки з лифарівської «Сюїти в білому» (до речі, після гастролей французької трупи Національної опери м. Бордо в лютому, трупі київського балету подарували право на всю постановку цього шедевра майстра). Ті, хто пройде до третього туру, будуть танцювати не під музичну фонограму, а в супроводі симфонічного оркестру.

Балетомани з нетерпінням очікують конкурсу. Адже він дозволяє познайомиться з новими тенденціями в хореографії і побачити тих, кого ми, можливо вже завтра, назвемо примами і прем’єрами танцю не тільки в нашій країні, а й у світі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати