ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ
1492. Христофор Колумб дістав повноваження від іспанського короля Фердинанда Католика на дослідження Західного (Атлантичного) океану.
1722. Петро I запровадив податок на носіння бороди в розмірі 50 карбованців на рік.
1824. Підписано першу російсько-американську конвенцію, якою встановлювалися кордони російських володінь у Північній Америці.
1912. Царський уряд розправився з робітниками на Ленських золотих копальнях (Ленський розстріл). Було вбито 270, поранено 250 осіб.
1917. У Києві відбулася конференція Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП), головою якої обрано В. Винниченка.
1918. У Новочеркаську генерал П. Краснов розпочав формування Донської козачої армії, порушивши дану ним обіцянку припинити боротьбу з Радянською владою.
1918. Раднарком Радянської Росії ухвалив декрет «Про організацію державних заходів боротьби з вогнем».
1924. ВУЦВК прийняв ухвалу про боротьбу з дитячою безпритульністю.
1954. СРСР ратифікував Женевські конвенції про захист жертв війни, підписані 12 серпня 1949 р.
1961. Супротивники Фіделя Кастро висадилися на Кубі в районі мису Плая- Хірон. Десант було розгромлено, більшу частину тих, хто висадився, захоплено в полон.
1970. У Києві відкрито Палац культури «Україна» — один з найбільших у країні.
1975. В Камбоджі після перемоги сил В’єтконга в Сайгоні стався комуністичний переворот. На чолі нового камбоджійського уряду став Пол Пот.
1991. Верховна Рада УРСР ухвалила закон про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні.
Випуск газети №:
№71, (2002)Рубрика
Панорама «Дня»