Перейти до основного вмісту

«Я хочу, щоб парламент перетворився на центр руху вперед»

Президент підтверджує незмінність зовнішньої політики після виборів
13 квітня, 00:00

Уінтерв’ю агентству Reuters Президент України Леонід Кучма знову підтвердив, що не має наміру залишатися на третій термін, одночасно зазначивши, що зараз ще рано говорити про можливого наступника. «Конституція не для того, щоб її обговорювати, а для того, щоб її виконувати», — сказав Президент. На його думку, до майбутніх президентських виборів люди повинні самі побачити, хто гідний очолити державу. Л. Кучма також відзначив, що якщо він зараз назве політиків, яким симпатизує, то можливі опоненти спрямують на них «весь вогонь критики», цитує Інтерфакс- Україна.

Успішний розвиток України як демократичної держави залежатиме від того, чи вдасться політичним силам, які перемогли на виборах до парламенту країни, створити дієздатну більшість у Верховній Раді, сказав Президент. «Якщо у парламенті, суспільстві переможуть здорові і прагматичні сили, і дійсно утвориться ця конструктивна більшість, яка разом з урядом спільно вирішуватиме проблеми, то я бачу дуже і дуже райдужні перспективи не тільки на цей рік, але й на майбутнє», — сказав глава держави. Л. Кучма зазначив, що його не бентежить розклад сил у новому парламенті, оскільки, з його слів, сьогодні існує як мінімум декілька «конфігурацій» майбутньої стабільної більшості, яка здатна перетворити Верховну Раду в «центр стабільності» у країні. На думку Президента, у переможців нинішньої парламентської кампанії — блоків «За єдину Україну!» та «Наша Україна» — немає розбіжностей у стратегічних питаннях, і створення більшості залежить від того, чи будуть здатні лідери цих блоків відкинути амбіції та погодитися на співпрацю. «Я запропонував Ющенку — будь ласка, формуйте більшість. Але не від мене все це повинне виходити — від них самих. Це не повинне бути предметом торгу, не повинне бути предметом натиску. Це повинне бути предметом головної ідеології розвитку країни. Якщо ми всі декларуємо те, що декларували, то розбіжностей бути не повинно, а якщо ми прийшли за портфелями, то, звичайно, розбіжності будуть», — заявив Президент, додавши: «Я хотів би стримати запал деяких переможців».

Леонід Кучма також висловив впевненість у тому, що дієздатність майбутньої Верховної Ради стане визначальною для подальшого економічного розвитку країни, яка вельми потребує нових ринкових законів і стабільної законодавчої бази. «Подальший поступальний рух України неможливий, якщо у парламенті не буде підтримки, тим більше, в умовах ринкової економіки. У нас 80 відсотків підприємств — це приватні та акціонерні товариства, і головне завдання уряду — не заважати, а разом із законодавчою владою створювати такі правила гри, які б давали можливість розвиватися», — підкреслив Л. Кучма. «Те, що ми сьогодні маємо, ми вичерпали, — зауважив Президент. — Вичерпали той запас міцності, який був від старих потужностей, і сьогодні необхідні серйозні структурні зміни, інноваційна модель розвитку країни.» Він також підкреслив, що забезпечити новий поштовх українській економіці може тільки конструктивно налаштований парламент, здатний приймати необхідні закони. «Я хочу, щоб парламент із центру політичної нестабільності перетворився на центр руху вперед», — зазначив глава держави, додавши, що вважає «своїм найголовнішим завдання» співпрацю між урядом і парламентом та взаємну відповідальність. Зі слів Л. Кучми, лише узгоджена робота Верховної Ради і Кабінету Міністрів дозволить створити у країні привабливий клімат для іноземних інвесторів, яких потребує економіка країни. Залучати інвесторів можна, на думку Президента, тільки політичною стабільністю і стабільною законодавчою базою. «Іншого не треба», — додав він.

Серед першочергових законодавчих актів Л. Кучма згадав новий Податковий і Житловий кодекси, закони про акціонерні товариства, інноваційну діяльність, цінні папери, а також акти, необхідні для повної реалізації положень нового Земельного кодексу.

Щодо зовнішньої політики країни, то Україна вітає розширення Європейського Союзу на Схід, однак не хотіла б, щоб її західними кордонами пройшла нова лінія, що поділяє Європу, заявив Президент. «Ми не хотіли б, щоб західний кордон став новою лінією поділу на континенті. Вже сьогодні внаслідок введення країнами- кандидатами до ЄС візового режиму з Україною істотно скорочуються обсяги прикордонної торгівлі, культурних зв’язків і контактів з цими державами», — сказав Л. Кучма. Він знову підкреслив, що результати виборів в Україні ніяк не вплинуть на зовнішню політику держави, яка декларує своєю стратегічною метою інтеграцію в європейське співтовариство та всебічну співпрацю з Росією. «Дискусії бути не може: Україна обрала стратегічний шлях розвитку — Європейський Союз, і наше завдання, щоб суспільство було до цього готове. Ну а те, що у нас з Росією повинні бути найкращі відносини, — у цьому зацікавлені всі. Стабільність на континенті — це найголовніша запорука нашого майбутнього», — сказав Л. Кучма. «За зовнішню політику, відповідно до Конституції, особисто відповідає Президент країни, і поки я Президент, вона буде такою», — підкреслив він.

Україна, з його слів, будує зовнішню політику, виходячи зі своїх власних національних економічних і політичних інтересів, і тому зовнішню політику країни можна охарактеризувати як «проукраїнську», а не «проєвропейську, проросійську чи проамериканську».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати