Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ВАЖКО ГРАТИ НА КЛАРНЕТI, коли навколо гримлять барабани

ТОП «Дня» за тиждень з 26 по 30 березня
12 квітня, 00:00
Підводячи підсумки голосування щодо найцікавіших публікацій «Дня» за 26—30 березня, приємно відзначити, що на тижні, який безпосередньо передував парламентським виборам, передвиборна тематика не відвернула увагу читачів від інших, не менш цікавих і актуальних матеріалів, хоча й далася взнаки. Уже стало традицією, що історичні дослідницькі матеріали доволі часто згадуються у ваших листах серед найцікавіших. Тому й не дивно, що першу сходинку в нашому рейтингу посіла публікація Ігоря Сюндюкова про Павла Тичину «Ніжність, порубана сталлю». Цього разу читачі практично одноголосно визначили трійку лідерів, а загалом у ваших листах згадується майже два десятки публікацій. Сьогодні «чудову п’ятірку» ми доповнюємо рядками з ваших листів та повністю подаємо лист вчителя історії Анатолія Зборовського з Київської області, у якому, на наш погляд, міститься квінтесенція читацьких думок. Щодо найцікавішого номера за тиждень, то сам топ-лист красномовно свідчить, що таким визнаний п’ятничний номер «Дня» за 29 березня.
1. Ігор СЮНДЮКОВ «Ніжність, порубана сталлю» («День», №58).
2. Клара ГУДЗИК «Про Соловки забули?» («День», №56).
3. Ігор ОСТРОВСЬКИЙ «З надкушених яблук ми зможемо звести фортецю» — інтерв’ю з Дмитром Корчинським («День», №55).
4. Олександр ЗІНЧЕНКО «Політичне лідерство партії» («День», №58).
5. «Незавершений проект» — «круглий стіл» з соціологом Євгеном Головахою та політологом Вадимом Карасьовим («День», №58).

ОДНИМ РЯДКОМ

— Трагедія української Поезії ХХ століття окреслена двома іменами — Павло Тичина і Василь Стус. Попри несхожість доль, обидва Поети відчули «бетонний подих» Системи. Стус жив Поетом і помер Поетом. А Тичина? Обравши фізичне життя, чи не помирав він духовно більше сорока років, оспівуючи Систему? Що легше — смерть чи щоденне сходження на «Голгофу слави» (вислів В. Стуса)? Як важко грати на кларнеті, коли навколо гримлять барабани! Проте, схиливши голову перед владою, Поет, мабуть, пошепки, а може, подумки повторював: «Молодий я, молодий, повний сили та одваги!..» Йому так хотілося у це вірити. (Ігор Сюндюков «Ніжність, порубана сталлю»). Сергій БОВКУН, Житомир

Стаття Клари Гудзик «Про Соловки забули?» , як завжди, містить цікавий аналіз. Поки православні церкви потонули у суперечці, все більше віруючих, особливо молоді, йдуть в інші релігії, а враховуючи зменшення чисельності слов’ян, невідомо, для кого будуються православні храми.

Владислав КОМОВ, Київ

Відповіді Дмитра Корчинського на запитання Ігоря Островського — звична «фронда» колишнього «штика» і «мозку» УНА— УНСО , який, мабуть, вирішив, що якщо він залишив «капітанський місток», то й «національно-демократичний рух помер». А ось думки про імпресіоністський характер та грандіозність історії українства — не тільки авангардні, але й перспективні. «Поштовхом до українського Ренесансу» дійсно «може слугувати Божественне провидіння». Однак наївно було б політикам сподіватися на сліпий жереб — у Бога немає випадковостей зовсім. Завдання політиків — вчасно змістити центр тяжіння нашого українського «воза» у потрібному напрямку.

Олександр ПРИЙМАК, Харків

В «Українському проекті-2002» («День», №57) із трьох запитань, запропонованих політикам, головним було: «Які позитивні ідеї ваша партія (блок) може запропонувати Україні на найближче майбутнє?» У відповідях, в основному, переважали фрази типу: «урівноважити господарські та економічні потреби», «покращити стан справ у соціальній сфері», «мобілізувати економіку» тощо. Те, що Віктор Ющенко не приєднався до розмови, не дивно, оскільки в полеміці він явно «не тягне», а «позитивні ідеї» його блоку дають свої «плоди». Один із них уже «дозрів» у Івано-Франківську (мається на увазі підняття питання про надання ветеранам дивізії СС «Галичина» тих же пільг, яким користуються учасники Великої Вітчизняної війни. — Ред. ) «Маємо те, що маємо», панове.

Дмитро МАРТИНОВ, Київ

ПРОРАХУНОК ЧИ РОЗРАХУНОК?

1. Я був секретарем дільничної виборчої комісії округу №95. Можу засвідчити, що «218 проблем» Наталії Трофімової («День», №55) характерні не лише для округу № 218, а, мабуть, і для всієї України.

З висоти сьогоднішнього дня додам ще, що обмеження часу голосування з восьмої до двадцятої години, малочисельність комісій, непристосованість приміщень завадили багатьом виборцям проголосувати. Що це — прорахунок чи розрахунок? Ніби хтось розрахував, що молодь з демократичними уподобаннями не звикла стояти в чергах, а от консервативний електорат похилого віку, загартований стоянням у чергах протягом усього свого життя, достоїть до виборчої скриньки і проголосує.

2. Комуністи в Україні настільки комуністи, наскільки віруючі Московського патріархату — християни. Це дві організації, що діють в інтересах російських імперських сил. Ці інтереси і спричинили дивний союз двох, здавалось би, антагоністичних організацій. «Про Соловки забули?» — нагадує Клара Гудзик і їм, і нам («День», № 56) .

3. «Незавершений проект» («День», №58) засвідчив, що Україна розвивається, хоча до досягнення зрілості нам ще далеко.

4. «Політичне лідерство партії» Олександра Зінченка («День», №58) — це лідерська стаття партійного діяча.

5. Що краще для митця — піти на відверту конфронтацію з нелюдською владою і бути знищеним чи стати на службу до цієї влади і за найменшої можливості нагадувати народу про гуманізм, про те, що є ж Україна, українська мова? На це запитання важко відповісти. Мабуть, потрібні і перші, і другі. Тому вони були і знову з’являються. Павло Тичина належав до других. Перш ніж судити його, перечитаймо статтю Ігоря Сюндюкова «Ніжність, порубана сталлю» («День», №58) .

Уже з цього відбору зрозуміло, що п’ятничний номер найкращий.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, Ірпінь Київської обл.

Акція «Топ «Дня» триває, і ми чекаємо від вас листів з рецензіями на найцікавіші матеріали «Дня» за тиждень з 2 по 6 квітня. Найактивніші учасники «топу» за підсумками березня, які отримають призи від «Дня», будуть названі наступної п’ятниці. А всі бажаючі підключитися до нашої акції можуть зробити це з будь-якого туру. Адреса для листів: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: privat@day.kiev.ua. Не забудьте зробити на конверті позначку «Топ «Дня», а також вказати свої адресу і телефон.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати