Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Крим: початок передвиборної гонки схожий на фальстарт

08 грудня, 00:00

Минулого тижня в Криму пройшов ще ряд партійних конференцій — СДПУ(о), «Трудової України», «ДемПУ», «Демсоюзу», «Партії регіонів», на яких визначалися передвиборні позиції. Відповідно, передвиборні процеси знову прискорилися і досягли неймовірної заплутаності. Справа в тому, що головне завдання кримських конференцій — визначитися з виборами в кримську Верховну Раду — як і раніше, недосяжне: Верховна Рада України так і не ухвалила новий закон про вибори кримського парламенту. Ситуацію остаточно заплутало те, що з 1 грудня, якщо виходити зi старого закону, який діє, бо його ніхто не відміняв, почалася чергова виборча кампанія.

Звичайно, в Криму ніхто не вірить, що вибори проходитимуть згідно зi старим законом. Якщо не вдасться ухвалити новий закон, згідно з яким вибори повинні організовуватися на основі мажоритарної виборчої системи, але з національними округами, як пропонує Президент країни, то парламентарії можуть внести відповідні зміни в старий закон, або внести нові поправки в уже відкоректований до невпізнання колишній проект. Тому багато політичних сил, в тому числі й КРО СДПУ(о), ухвалили рішення провести пізніше, коли ситуація із законом проясниться, ще один етап партконференцій. Зокрема, кримські соціал-демократи постановили продовжувати роботу з об’єднання зусиль з демократичними блоками і партіями.

Доля майбутніх кримських виборів, а значить і рад, багато в чому залежить від того, як буде вирішено проблему представництва в них кримських татар. Як вважає представник Президента країни, лідер КРО Аграрної партії Анатолій Корнійчук, є, щонайменше, два варіанти вирішення питання представництва кримських татар у Верховній Раді автономії. Одним із способів є зміна кордонів виборчих округів з урахуванням місць компактного проживання. Йдеться про створення 7 округів з переважанням у них виборців із числа депортованих. Такий варіант, на думку А. Корнійчука, найбільш прийнятний, оскільки в цих округах буде до 40% депортованих. Другий варіант передбачає створення національних округів. Але при такому підході мають додержуватись права всіх виборців, тобто їх присутність у цих округах можлива тільки з їхньої особистої згоди.

Сьогодні ж партії створюють передвиборні штаби, планують роботу в округах, визначаються з кандидатами. Практично всі потенційні учасники передвиборної гонки вдалися до послуг іміджмейкерів. Поселившись в спеціальних штабах, близько 10 команд політтехнологів, переважно російських, планують для кримських політиків PR-кампанії, розносять по редакціях газет статті на правах реклами, проводять аутотренінги з майбутніми кандидатами, різними способами збирають компромат на можливих опонентів, замишляють «спецоперації».

Одна з таких операцій — спроба дискредитувати кримських соціал-демократів, «інкримінуючи» їм близькість з комуністами. Не дивно, що кримська соціал-демократична преса спростовує цю інформацію. Поширюються також і чутки про ніби існуючі протиріччя між Куніциним, Корнійчуком і Горбатовим. Однак Анатолій Корнійчук сказав кореспонденту «Дня»: «У нас немає цілей, відмінних від цілей Куніцина, ми працюємо в одному блоці і всі дії погоджуємо». Аналогічну думку висловив Валерій Горбатов на конференції партії «Трудова Україна» в селі Піщаному під Бахчисараєм: «У єдності демократичного блоку «За єдину Україну» між собою і з іншими демократичними партіями — гарантія перемоги демократів над нашими опонентами».

Виборча кампанія в Криму вже почалася чи це всього лише фальстарт — остаточно стане зрозуміло, коли визначаться юридичні правила гри.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати