Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Названо причину банкрутства «України»

26 вересня, 00:00

У ситуації навколо банку «Україна» винен Національний банк України, заявив учора Леонід Кучма в Києві на семінарі для регіональних ЗМІ. Я повинен поставити велику крапку в питанні щодо банку «Україна», — передає слова Президента Інтерфакс-Україна.

До банківської системи в Україні «ніхто не має стосунку, окрім Нацбанку». «Це закрита структура», — підкреслив він. — Я не коментуватиму, коментуватиме прокуратура», — сказав Л.Кучма. Він також піддав критиці роботу слідчої парламентської комісії у справі банку «Україна», назвавши її «популістським органом».

Президент сказав, що не розуміє ситуацію, коли 1998 ро ку іноземний аудитор визнав банк «Україна» банкротом і в той же час Нацбанк України надає йому 150 млн. грн., коли збитки «України» — в розмірі 123 млн. грн. «Невже ніхто не бачить, кому дають кред ити, — спитав Л.Кучма, зазначивши: — Хіба можна давати кредит, якщо за душею нічого немає?»

Президент вважає, що ситуації з банком «Україна» сприяло законодавство. «Законодавство зробили таке: хто більше вкрав, той і правий», — сказав він. За словами Л.Кучми, банківська система в Україні «найслабша у світі». При цьому він підкреслив, що ринкова економіка не може розвиватися, якщо не існує потужної банківської системи. Сьогодні збиткових підприємств в Україні 70%. «Їхня кількість не зменшується, а збільшується», — сказав Президент.

Нагадаємо, що падіння «України» почалося ще 1996 року. Заступник голови депутатської слідчої комісії Віктор Суслов вважає, що своєрідною відправною точкою падіння банку можна вважати «заміну» голови правління АКБ «Україна» Олександра Коваленка на Віктора Кравця, який тоді був заступником голови НБУ (на той момент — Віктора Ющенка). «Це сталося під явним тиском із боку керівництва Нацбанку», — твердить В. Суслов.

Результати такої, за словами народного депутата, «тісної не лише в професійному плані, але й особистої с півпраці» чекати себе не примусили. За період із 1 996- го по 1998 рік прибутки «України» внаслідок видачі явно безповоротних кредитів скоротилися на 300 млн. грн., і вже 1999 року банк працював зі збитками в 123,1 млн. грн. При цьо му НБУ не тільки заплю щував очі на це, але навіть підтримував банк, надаючи йому дедалі нові й нові мільйонні «вливання». Саме 1998 року НБУ залишив без уваги не тільки висновок іноземних аудиторів, але й рекомендації МВФ щодо «України», а також висновки Державного департаменту з банківського нагляду. І державні гроші планомірно продовжували «перетікати» через «Україну» «в кишені» фірм, за якими, згідно з висновком депутатської слідчої комісії, стояли деякі високопосадові чиновники та ділова еліта. Імовірно, саме цей процес відмовився коментувати Л. Кучма, заявивши, що це «зробить прокуратура».

«Прикрити цього золотого краника і таким чином зробити банкрутство «України» очевидним дозволила лише тверда позиція нового голови НБУ Володимира Стельмаха», — сказав «Дню» В. Суслов. Щоправда, Віктор Кравець сьогодні займає посаду директора департаменту платіжних систем НБУ, будучи «цілком компетентним», працює «за своїм профілем», — так, за словами голови слідчої комісії Верховної Ради з питань банкрутства АКБ «Україна» Віктора Короля, В. Кравець «виправдався» перед депутатами, які, до речі, неодноразово скаржилися, що Нацбанк навіть не надав їм списку боржників «України».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати